Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Gniew smoka
Tracy Hickman, Margaret Weis

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Maria Anna Smulewska-Dziadosz
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Rage of the Dragon
ISBN:
978-83-7510-864-4
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-08-07
Liczba stron:
432
Format:
132 x 202

Opis książki

Trzeci tom serii „Dragonships”

Knowania nowych bogów zbliżają ich coraz bardziej do zwycięstwa w walce o władzę nad światem. Powstrzymać ich może tylko zebranie kości ducha Pięciu Smoków. Wypełniając wolę Starych Bogów, Skylan i Aylaen nie ustają w poszukiwaniach, gotowi przemierzyć najdalsze krainy na ziemi i w morzu, by odnaleźć moc potrzebną do pokonania uzurpatorów. Gdy wrogowie okazują się przyjaciółmi, a mądrzy bogowie zdrajcami, najbliższa rodzina obraca się przeciwko swoim, a pod wodą świat staje na głowie, Skylanowi i Aylaen nie pozostaje nic innego, jak zaufać swemu sercu i… smokowi.

Tracy Hickman pracował w różnych miejscach, zanim odnalazł swoje powołanie. Był m.in. kinooperatorem, pracownikiem supermarketu, menedżerem teatru, szklarzem i asystentem reżysera telewizyjnego. Dopiero w 1981 roku, w czasie poszukiwań kolejnej pracy, poznał Margaret Weis. Napisał z nią od tej pory ponad 40 książek, z których najbardziej znane należą do kultowej serii „Dragonlance”.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Michael Neel).

Margaret Weis, autorka fantasy i science fiction, ukończyła literaturoznawsto i kreatywne pisanie na Uniwersytecie Missouri. Początkowo pracowała w małym wydawnictwie jako redaktorka, a w latach 1972-1983 przeniosła się do Herald Publishing House, gdzie była kierowniczką działu promocji. Później postanowiła spróbować swoich sił w grach komputerowych, złożyła więc podanie do TSR, Inc., gdzie zatrudniono ją jednak jako redaktorkę i oddelegowano z Tracy Hickmanem do „Projektu Overlord”, który szybko przerodził się w bestsellerową serię „Dragonlance” i przerósł oczekiwania jego twórców.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Eva Schiffer).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)