Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Gniewne dziecko
Tim Murphy

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Poradniki
Przekład:
Joanna Majdecka
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
THE ANGRY CHILD
ISBN:
978-83-7510-690-9
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-09-13
Liczba stron:
256
Format:
139x208

Opis książki

Jak zapanować nad dzieckiem, które wymknęło się spod kontroli

Wszystkie dzieci miewają złe dni, kiedy nic nie układa się po ich myśli. Jednak dla niektórych wybuchy złości, frustracja i obrażanie się są normą. Kiedy złość dziecka stanowi zagrożenie dla jego wyników w nauce, relacji z rówieśnikami i wprowadza napięcie w stosunkach rodzinnych, które odbija się na wszystkich jej członkach, czas, aby rodzice zadali sobie pytanie: gdzie jest granica złości okazywanej przez nasze dziecko?

Psycholog dziecięcy, doktor Tim Murphy, pomaga setkom rodzin zrozumieć zarówno przyczyny, jak i konsekwencje złości pojawiającej się w dzieciństwie i opracować skuteczne strategie rozbrojenia tej bomby z opóźnionym zapłonem, dopóki jest na to czas. Książka pokazuje, jak wykorzystując proste, bezpośrednie techniki, pomóc gniewnemu dziecku zrozumieć, co wywołuje napady złości i wypracować nowe metody radzenia sobie z zapalnymi sytuacjami.

Tim Murphy był profesorem pediatrii na Uniwersytecie w Pittsburghu, gdzie obecnie wykłada. Od 1996 roku jest członkiem Senatu Stanowego Pensylwanii oraz licznych komisji dotyczących zdrowia publicznego i opieki społecznej.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)