Tło, REBIS
Helena Rubinstein, Angus Trumble, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Helena Rubinstein
Angus Trumble

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

63,20 zł 79,00 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

47,92 zł 59,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Przekład:
Katarzyna Karłowska
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
ISBN:
978-83-8338-051-3
Wydanie:
1 (2023)
Data premiery tego wydania:
2023-11-07
Liczba stron:
344
Format:
160x226

Opis książki

URODA TO WŁADZA

Intrygująca opowieść o pierwszym światowym imperium kosmetycznym i o fascynującej kobiecie, która je zbudowała. A także o przeszłości, z którą postanowiła się rozstać.

Helena Rubinstein opuściła krakowski Kazimierz w latach 90. XIX wieku, gdy miała 23 lata. Po krótkim przystanku w cesarskim Wiedniu wyemigrowała do Australii, gdzie zarabiała na życie jako guwernantka i kelnerka, aż wreszcie otworzyła swój pierwszy salon piękności w Melbourne. W późniejszych czasach pilnie strzegła swego wizerunku, świadomie tworzyła własny mit i wymazała z niego sporo zdarzeń. Niniejsza książka je odtwarza, pokazując zaskakujące początki jej kariery na antypodach. To „zaginiony" rozdział bogatej opowieści o autorce chwytliwego hasła reklamowego – Uroda to władza – twórczyni pierwszej globalnej korporacji w branży kosmetycznej, marki, która w latach największego rozkwitu była uważana za synonim elegancji i zatrudniała 30 tysięcy kobiet na całym świecie.

Angus Trumble (1964–2022) był starszym pracownikiem badawczym Australijskiego Muzeum Narodowego i dyrektorem Narodowej Galerii Portretu. Do 2014 r. pełnił funkcję starszego kuratora działu malarstwa i rzeźby Yale Center for British Art w New Haven. Jest autorem monografii poświęconych m.in. epoce wiktoriańskiej i edwardiańskiej. W 2015 r. został przyjęty do Australijskiej Akademii Nauk Humanistycznych. Do napisania tej książki zainspirował go portret pędzla Grahama Sutherlanda Helena Rubinstein w czerwonej sukni od Balenciagi. Dzięki jego badawczej pasji, naukowej skrupulatności, malarskiemu widzeniu świata, a także poczuciu humoru, powstał również literacki barwny portret tej niezwykłej kobiety, którą oprócz Sutherlanda uwieczniali m.in. Pablo Picasso i Andy Warhol.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)