Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Hiob. Komedia sprawiedliwości
Robert A. Heinlein

Wehikuł czasu

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

PREMIERA 25.06.2019

Szczegóły

Seria:
s-f
Przekład:
Michał Jakuszewski
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Job: A Comedy of Justice
ISBN:
978-83-8062-223-4
Wydanie:
2 (2019)
Data premiery tego wydania:
2019-06-25
Liczba stron:
456
Format:
135x215

Opis książki

Powieść nominowana do nagród Hugo i Nebula

Zabawna, ekscytująca, prowokuje do myślenia. - Isaac Asimov

Niewiarygodne, ale Heinlein raz jeszcze napisał wspaniałą powieść. - Arthur C. Clarke
Alexander Hergensheimer, ortodoksyjny członek Zjednoczonego Kościoła, po nierozważnym udziale w polinezyjskim Święcie Ognia przenosi się do kolejnych alternatywnych światów. W każdym z nich wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nadchodzi koniec świata i dzień Sądu Ostatecznego. Alex ze swoja ukochaną, wniebowzięty, zstępuje następnie do Piekła, by odbyć oczyszczającą wędrówkę człowieka upadłego. Przemiany rzeczywistości gwałtownie przyspieszają i Alex robi wszystko, by Margrethe znalazła się w stanie łaski ? bez niej niebo nie będzie dla niego rajem. Tylko czy jest na to sposób?

W tej historii współczesnego Hioba błyskotliwa satyra przeplata się z obrazoburczym spojrzeniem na religię, a wartka opowieść z odwiecznym pytaniem: dlaczego złe rzeczy spotykają dobrych ludzi?

Robert A. Heinlein (1907?1988) to jeden z największych mistrzów SF, autor blisko 40 opowiadań i ponad 30 powieści, z których Dubler, Kawaleria kosmosu, Obcy w obcym kraju i Luna to surowa pani otrzymały nagrodę Hugo. W młodości był oficerem amerykańskiej marynarki wojennej, później studiował matematykę i fizykę, w 1975 roku komentował lądowanie człowieka na Księżycu w ramach misji Apollo 11, a jego nazwiskiem nazwano asteroidę.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)