Tło, REBIS
Hitler, Brendan Simms, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Pobierz fragment : EPUB | MOBI
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Hitler
Brendan Simms

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

103,20 zł 129,00 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

79,20 zł 99,00 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Adam Bukowski, Jacek Środa, Maciej Szymański
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Hitler: Only the World Was Enough
ISBN:
978-83-8338-052-0
Wydanie:
1 (2023)
Data premiery tego wydania:
2023-11-21
Liczba stron:
936
Format:
150x225

Opis książki

Nowa, monumentalna biografia. - Timothy Snyder, „New York Times”
Adolf Hitler jest jedną z najczęściej opisywanych postaci w historii, a mimo to wiele najważniejszych informacji o nim jest przekłamanych. Nowa biografia przywódcy Trzeciej Rzeszy, autorstwa Brendana Simmsa, w pełni wyjaśnia przekonania Führera, pokazując, że to idee są głównym źródłem jego najbardziej morderczych zachowań.

Czerpiąc z najaktualniejszych źródeł, Brendan Simms prześledził czynniki kształtujące Hitlera, który Stany Zjednoczone i Imperium Brytyjskie obrał jako model dla niemieckiego imperium, podobnie opartego na zawłaszczaniu ziemi, rasizmie i przemocy. Celem Hitlera było stworzenie analogicznej globalnej przyszłości dla Niemiec – kraju, który w prze­ciwnym razie wydawał mu się skazany nie tylko na nieistotność, ale poprzez emigrację i obce wpływy na zagładę. Ostatecznie osiągnięcie celu mogła zapewnić Hitlerowi jedynie dominacja nad światem, a do jego pokonania potrzebna była nieomal ogólnoświatowa koalicja.

BRENDAN SIMMS jest profesorem historii stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Cambridge. Jego najważniejsze książki to Unfinest Hour: Britain and the Destruction of Bosnia (kandydat do Nagrody Samuela Johnsona) i Taniec mocarstw. Walka o dominację w Europie od XV do XXI wieku, która zebrała nadzwyczaj pochlebne recenzje.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)