Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

I wojna światowa 1914-1918. Historia militarna
Peter Hart

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Jan Szkudliński
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
THE GREAT WAR 1914-1918
ISBN:
978-83-7818-460-7
Wydanie:
1 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-09-23
Liczba stron:
616
Format:
150x225

Opis książki

Hart skupia się przede wszystkim na aspekcie strategicznym wojny i rozwoju taktyki wojennej oraz na wprowadzanych nowinkach technicznych, które miały decydujący wpływ na jej wynik

Toczona w latach 1914-1918 wojna  była pierwszym konfliktem prawdziwie globalnym, gruntownie przekształcającym bieg historii. Na skutek tego konfliktu kilka imperiów zostało osłabionych lub się rozpadło, a z ich popiołów powstały nowe państwa. Wojna zrujnowała  światową gospodarkę, przynosząc kryzys, który w decydujący sposób wpłynął na losy milionów ludzi. Dogłębne zbadanie przyczyn wybuchu tej wojny oraz przebiegu działań na wszystkich frontach jest niezbędne dla zrozumienia dziejów XX wieku.

W tym wielkim dziele słynny historyk Peter Hart analizuje ten konflikt, łącząc wyniki najnowszych badań historycznych z relacjami świadków wydarzeń. Cytowane  wypowiedzi generałów i admirałów pozwalają zrozumieć przyczyny podejmowanych przez nich działań, a obrazowe relacje ich podwładnych ukazują straszliwe skutki zaciętych walk.

Peter Hart pracuje w Imperial War Museum w Londynie, gdzie zajmuje się przeprowadzaniem wywiadów z weteranami współczesnych konfliktów zbrojnych. Jest autorem kilku uznanych publikacji z historii I wojny światowej, w tym The Somme, Bloody April, Aces Falling, 1918: A Very British Victory oraz Gallipoli. Od lat pracuje też jako przewodnik po polach bitew frontu zachodniego oraz Gallipoli w Turcji.

Źródło zdjęcia: www.whtimes.co.uk

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)