Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

II wojna światowa. Infografiki
praca zbiorowa, Vincent Bernard, Nicolas Aubin, Nicolas Guillerat

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

63,20 zł 79,00 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Jerzy Moderski
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Infographie de la Seconde Guerre mondiale
ISBN:
978-83-8338-094-0
Wydanie:
1 (2023)
Data premiery tego wydania:
2020-11-24
Liczba stron:
192
Format:
238x295

Opis książki

Nowe, unikatowe spojrzenie na II wojnę światową!

Dysponujemy mnóstwem danych na temat tego konfliktu, lecz bardzo trudno je spójnie i zrozumiale przedstawić. Wykorzystując swoją rozległą wiedzę, autorzy wybrali formę infografii, która pozwoliła nie tylko ogarnąć tę obfitość informacji, ale i ukazać je w sposób atrakcyjny i czytelny dla odbiorców. Efekt ich starań jest zdumiewający, zarówno gdy chodzi o metodę przekazywania wiedzy, jej wizualizację, jak i zrozumienie złożonych zjawisk i powiązanie rozmaitych aspektów II wojny światowej.

Na II wojnę światową. Infografiki składają się czterech części: „Aspekt materialny i ludzki”, „Broń i armie”, „Kampanie i bitwy” oraz „Bilans strat i zniszczeń”. Opisują one sześćdziesiąt kluczowych tematów – jak problem zaopatrzenia w ropę naftową, struktura związków taktycznych i operacyjnych, operacja „Barbarossa”, logistyka walczących państw, wojna na Pacyfiku, eksploatacja okupowanej Europy, wojna na pustyni… – przedstawiających ten wielki globalny konflikt przystępnie, a zarazem nieszablonowo.

Arcydzieło sztuki ilustracyjnej… fantastyczne osiągnięcie i pozycja obowiązkowa na półce każdego miłośnika historii II wojny światowej. - „Militaria & History”
Bogato ilustrowane i dogłębnie udokumentowane - nie może zabraknąć tej książki u żadnego entuzjasty historii wojskowości. - „Military History Matters”
Pięknie ilustrowana, odmienna od wszystkich innych, prowokująca do myślenia książka o II wojnie światowej, do której będziesz wielokrotnie wracał. - „Eastern Daily Press”
Świeże i fascynujące spojrzenie na II wojnę światową – perfekcyjny układ graficzny oraz ilustracje. - „West Read Reviews”
Alians historiografii z technikami big data. - Jean-Marc Bastiere, „Le Figaro”
Vincent Bernard, znany historyk wojskowości, od piętnastu lat współpracuje z licznymi fachowymi czasopismami. Opublikował wiele prac, a wśród nich doskonałe biografie generałów Lee i Granta. Współpracował też przy rozmaitych pracach zbiorczych, do których należy Encyclopédie de la Seconde Guerre mondiale (Encyklopedia II wojny światowej) wydana w 2015 roku w koedycji z francuskim ministerstwem obrony.
Nicolas Aubin, historyk, którego specjalnością jest II wojna światowa. Współpracuje z licznymi historycznymi periodykami. Jest autorem książki Routes de la Liberté. La logistique américaine en France et en Allemagne 1944–1945 (Drogi wolności. Amerykańska logistyka we Francji i w Niemczech 1944–1945).

Nicolas Guillerat, grafik z wykształcenia. Po krótkim okresie pracy w reklamie wyspecjalizował się w graficznej wizualizacji danych. Jest również wykładowcą infografii. Współtwórca publikacji II wojna światowa. Infografiki doskonale przyjętej zarówno przez czytelników, jak i krytyków.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)