Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Imperium Czerni i Złota
Adrian Tchaikovsky

Cienie pojętnych |1

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Andrzej Sawicki
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Empire in Black and Gold
ISBN:
978-83-7510-295-6
Wydanie:
3 (2013)
Data premiery tego wydania:
2009-10-06
Liczba stron:
632
Format:
132x202

Opis książki

Jeden z najlepszych tytułów SF i fantasy według Amazona

 

Miasta-państwa Nizin od dziesięcioleci żyły w spokoju, pokładając wiarę w zapewniające im bezpieczeństwo traktaty. Ich ufność wobec sąsiadów i mocy pieniądza była tak wielka, że nie zauważyły, iż na dalekich rubieżach ich terytorium rozwinęło się dążące do podboju wszelkimi metodami Imperium Os. Ofiarą doskonale zorganizowanych oddziałów zaczęły padać kolejne krainy…

Wydaje się, że jedynie starzejący się Stenwold Maker, doświadczony wojownik, szpieg, wynalazca i mąż stanu, dostrzega prawdziwe zamiary władców drapieżnego Imperium. To na jego barki spada obowiązek obrony świata przed falą czerni i złota, jaka zalała Niziny, niszcząc wszystko, co stanęło jej na drodze. Pomogą mu w tym młodzi agenci, przypadkiem wciągnięci w bieg wydarzeń.

Adrian Tchaikovsky, syn polskich emigrantów, zanim zajął się prawem, studiował psychologię i zoologię. Jego twórczość porównywana jest z osiągnięciami Patricka Rothfussa, Scotta Lyncha, Joe Abercrombie czy Davida A. Durhama. Jest fanem LARP-ów, trenuje walkę na potrzeby pokazów, a od czasu do czasu amatorsko udziela się jako aktor.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)