Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Inteligencja ekologiczna
Daniel Goleman

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Psychologia
Przekład:
Andrzej Jankowski
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Ecological Intelligence
ISBN:
978-83-7510-375-5
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-09-08
Liczba stron:
248
Format:
150 x 225

Opis książki

Autor bestsellerowej Inteligencji emocjonalnej i społecznej  tym razem radzi  jak rozwijać w sobie inteligencję ekologiczną

Daniel Goleman, autor bestsellerowych książek Inteligencja emocjonalna i Inteligencja społeczna, ujawnia w swojej najnowszej pracy, w jaki sposób to, co wytwarzamy i kupujemy, może wpływać skrycie na środowisko naturalne. Pokazuje, w jaki sposób my sami i przedsiębiorstwa działające na nowoczesnym rynku możemy przyczyniać się do zmian koniecznych do ratowania naszej planety przed zagładą ekologiczną. Zwraca przy tym uwagę na to, byśmy zawsze pamiętali o poszanowaniu trzech sfer:  środowiska geograficznego, innych gatunków zamieszkujących Ziemię, a zwłaszcza innych ludzi.

Używamy na co dzień „ziołowych” szamponów, kupujemy „zdrową” żywność i korzystamy z „ekologicznych” toreb, nie zastanawiając się nawet, czy słusznie zostały opatrzone takimi etykietkami. Ich producenci wcale nie ułatwiają nam zadania, drukując drobnym maczkiem składniki zastosowane w ich produkcji. Co gorsza, zbiorowo nie przyjmujemy do wiadomości, jak szkodliwe są rzeczy, które kupujemy, działając na szkodę własnego zdrowia i środowiska, w którym żyjemy.

Czas najwyższy zacząć rozwijać w sobie inteligencję ekologiczną, tak by nie tylko umieć świadomie wybierać towary z półek sklepowych – te naprawdę zdrowe – ale też wymuszać na przedsiębiorstwach naprawdę sprzyjające środowisku i zdrowiu konsumentów podejście do produkcji oraz warunków pracy.

Daniel Goleman jest psychologiem, konsultanem wielkich firm, popularyzatorem nauki. Doktoryzował się na Harvardzie. Przez kilkanaście lat pisał artykuły do „New York Timesa“ na temat nauk o mózgu i nauk o zachowaniu. Dom Wydawniczy REBIS spośród jego prac opublikował dotychczas Inteligencję społeczną Emocje destrukcyjne – dialog z udziałem Dalajlamy.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)