Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Inteligencja społeczna
Daniel Goleman

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

47,99 zł 59,99 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Psychologia
Przekład:
Andrzej Jankowski
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Social Intelligence
ISBN:
978-83-8338-142-8
Wydanie:
1 (2024)
Data premiery tego wydania:
2020-02-04
Liczba stron:
480
Format:
150x225

Opis książki

Rewolucyjna książka autora bestsellerowej Inteligencji emocjonalnej

Daniel Goleman jest autorem światowego bestsellera – Inteligencji emocjonalnej – który zmienił nasze spojrzenie na rolę samoświadomości. W Inteligencji społecznej idzie jeszcze dalej: stawia tezę, że jesteśmy zaprogramowani na związki społeczne i że związki mają zaskakujaco głębokie znaczenie dla wszelkich aspektów naszego życia.

Nasze reakcje  na zachowania innych oraz ich reakcje na nasze zachowania wywierają  przemożny wpływa na biologię naszego organizmu, inicjując złożone reakcje hormonalne, które regulują wszystko: od pracy serca po układ odpornościowy. A zatem dobre stosunki z innymi są jak witaminy, a złe – jak trucizna.

Jak więc żyć, by czerpać jak najwięcej „witamin“? Czy istnieje taki sposób wychowania dzieci, który zagwarantuje im szczęście? Na czym powinna się opierać trwałość małżeństwa? Jak szefowie i nauczyciele mogą wydobyć to, co najcenniejsze, od swoich pracowników i uczniów? Jak podzielone nienawiścią i przesądami grupy społeczne mogą żyć razem?

Goleman odpowiada nam na te pytania radykalnie: natura dała nam skłonność do empatii i współpracy – musimy jednak rozwijać w sobie inteligencję społeczną, aby pozytywnie rozwiązywać problemy współistnienia z innymi.

Daniel Goleman jest psychologiem, konsultanem wielkich firm, popularyzatorem nauki. Doktoryzował się na Harvardzie. Przez kilkanaście lat pisał artykuły do „New York Timesa“ na temat nauk o mózgu i nauk o zachowaniu. Dom Wydawniczy REBIS spośród jego prac opublikował dotychczas Inteligencję społeczną Emocje destrukcyjne – dialog z udziałem Dalajlamy.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)