Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Jasper Jones
Craig Silvey

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Katarzyna Waller-Pach
Oprawa:
całopapierowa
ISBN:
978-83-7510-702-9
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-05-05
Liczba stron:
400
Format:
128 x 197

Opis książki

Australijska wersja Zabić drozda

W małym australijskim miasteczku pewnego letniego wieczoru trzynastoletniego Charliego Bucktina wyciąga z domu miejscowy rozrabiaka Jasper Jones. Chłopcy odkrywają w buszu ciało nieżyjącej dziewczynki i postanawiają na własną rękę wykryć sprawcę potwornej zbrodni. Rozwój wypadków jest nieoczekiwany, wręcz szokujący…

Silvey z ogromną wrażliwością i wyczuciem kreśli postacie nastolatków, ich sprawy, przeżycia i pierwsze miłosne zauroczenia, a zarazem szczerze i dosadnie opisuje świat dorosłych, naznaczony dyskryminacją i rasizmem, w którym młodym ludziom przyszło dorastać i się z nim zmierzyć.

Jasper Jones konfrontuje cechy głęboko ludzkie z okrucieństwem i zakłamaniem, tak jak robili to Mark Twain, Harper Lee i Jerome David Salinger. To jedyne w swoim rodzaju połączenie Zabić drozda i Buszującego w zbożu.

Craig Silvey to australijski pisarz i muzyk. Po opublikowaniu pierwszej powieści Rhubarb został okrzyknięty w Australii najlepszym młodym powieściopisarzem. Jasper Jones ugruntował jego pozycję. Autor obecnie mieszka we Fremantle.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)