Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Jeff w Wenecji, śmierć w Waranasi
Geoff Dyer

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Jerzy Kozłowski
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Jeff in Venice, death in Varanasi
ISBN:
978-83-7510-620-6
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-04-17
Liczba stron:
328
Format:
128 x 197

Opis książki

Wariacja na motywach Śmierci w Wenecji Thomasa Manna

 

Do Wenecji co dwa lata zjeżdżają miłośnicy sztuki z całego świata na Biennale. Przybywa tam także Jeff Atman, dziennikarz z Londynu, któremu zlecono napisanie artykułu o otwarciu wystawy. Niespodziewane spotkanie z Amerykanką Laurą, z którą przeżywa szalony romans, całkowicie odmieni jego krótki pobyt w Wenecji.

Do Waranasi w Indiach, najświętszego miasta hindusów, codziennie zjeżdżają pielgrzymi na rytualną kąpiel w Gangesie. Przybywa tam także dziennikarz z Londynu, któremu zlecono napisanie artykułu o Mieście Światła. Jego pobyt, w zamierzeniu kilkudniowy, niespodziewanie przedłuża się o kolejne tygodnie i całkowicie odmienia jego spojrzenie na siebie, miłość, życie i świat.

Dwie misternie splecione ze sobą historie, dwa różne, a jednak podobne do siebie miasta, dwaj różni, a jednak podobni do siebie bohaterowie… a może historia jest tylko jedna? Cokolwiek jest tutaj, jest również tam, cokolwiek jest tam, jest również tutaj…

Ta powieść jest strasznie śmieszna, bezczelna, odważna i smakowita. Wenecja już nigdy nie będzie taka sama! - Michael Ondaatje, autor „Angielskiego pacjenta”

Geoff Dyer jest powieściopisarzem i autorem esejów,  m.in. zbioru But Beautiful, za który otrzymał prestiżową Somerset Maugham Prize. Mieszka w Londynie.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Larry D. Moore).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)