Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Kamienna tratwa
José Saramago

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

35,12 zł 43,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Mistrzowie literatury
Przekład:
Wojciech Charchalis
Oprawa:
płótnopodobna z obwolutą
Tytuł oryginalny:
A Jangada de Pedra
ISBN:
978-83-7301-348-3
Wydanie:
3 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-08-23
Liczba stron:
304
Format:
128 x 197

Opis książki

Kamienna tratwa, podejmująca zawsze aktualną tematykę kondycji ludzkiej i człowieka jako istoty społecznej

 

Kamienna tratwa to wspaniała powieść, w której to, co realne, przenika się z tym, co magiczne, tajemnicze i niewytłumaczalne. Cała akcja jest zdominowana przez jedno wydarzenie: pewnego dnia Półwysep Iberyjski odrywa się od kontynentu europejskiego i zaczyna dryfować w nieznanym kierunku po oceanie… Co było przyczyną niespodziewanego pęknięcia? Jakie będą jego skutki – zarówno dla mieszkańców półwyspu, jak i pozostałych Europejczyków?

Wraz z pięciorgiem bohaterów, którzy z pewnych powodów czują się odpowiedzialni za to wydarzenie, przemierzamy półwysep-wyspę i snujemy refleksje na temat solidarności społecznej Europejczyków, miejsca poszczególnych narodów w europejskiej wspólnocie, ale także życia i miłości, tego, co zwyczajne i niezwykłe…

José Saramago, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1998 r. i najpopularniejszy na świecie prozaik portugalski, sławę zdobył dopiero w sześćdziesiątym roku życia swoją trzecią powieścią Baltazar i Blimunda, nagrodzoną prestiżową nagrodą portugalskiego PEN Clubu oraz Nagrodą Literacką Miasta Lizbona.

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się dotychczas: Baltazar i Blimunda, Wszystkie imiona, Rok śmierci Ricarda Reisa, Kamienna tratwa, Historia oblężenia Lizbony, Kain, Miasto ślepców, Ewangelia według Jezusa Chrystusa, Podwojenie, O malarstwie i kaligrafii oraz Podróż słonia.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)