Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Kapitan Rzymu
John Stack

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Marta Dziurosz
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Captain of Rome
ISBN:
978-83-7510-724-1
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-07-12
Liczba stron:
336
Format:
150 x 225

Opis książki

Ciąg dalszy powieści Okręt Rzymu i druga część cyklu „Władcy mórz”

Attyk, kapitan okrętu walczącego w barwach rzymskich, musi się podporządkować rozkazom niedoświadczonego, lecz zawistnego trybuna. Aquila wpływa wprost w kartagińską pułapkę i tylko doświadczenie i odwaga kapitana ratuje ludzi i okręt przed katastrofą. Za niesubordynację jednak zapłaci wysoką cenę. Weźmie udział nie tylko w starciu u przylądka Eknomos, ale również zmierzy się z nieoczekiwanym wrogiem…

Opowieść o odwiecznych ludzkich sprawach – przyjaźni wystawionej na ciężką próbę, miłości, zemście i nienawiści – której dramatyczną kulminację stanowi barwny opis jednej z największych bitew starożytności.

Pierwsza powieść Johna Stacka, Okręt Rzymu, trafiła na listę bestsellerów „The Sunday Times”. Kapitan Rzymu to dalszy ciąg tej opowieści.

Doskonała lektura dla miłośników plastycznych opisów starożytnej sztuki wojennej. Możesz niemal poczuć sól morza, ujrzeć krew i usłyszeć krzyki bitewne. - „Tuam Herald” o „Okręcie Rzymu”
John Stack urodził się i mieszka razem z żoną i trójką dzieci w hrabstwie Cork w Irlandii. Był m.in. był menedżerem w fabryce mebli biurowych, jednak zawsze interesował się historią i chciał pisać. O wydanie jego debiutanckiej powieści – Okręt Rzymu – walczyły największe angielskie wydawnictwa.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)