Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Kapitanowie
W.E.B. Griffin

Braterstwo broni |2

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Thriller
Przekład:
Leszek Erenfeicht
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
The Captains
ISBN:
978-83-7301-975-1
Wydanie:
1 (2007)
Data premiery tego wydania:
2007-09-11
Liczba stron:
368
Format:
128x197

Opis książki

Drugi tom debiutanckiego cyklu Griffina „Braterstwo broni”

 

Koniec drugiej wojny światowej nie oznacza dla oficerów US Army zasłużonego odpoczynku. Politycy wikłają ich wciąż w nowe wojny. Akcja Kapitanów rozpoczyna się 25 czerwca 1950 roku, w dniu inwazji Koreańskiej Armii Ludowo-Demokratycznej na pozycje armii południowochińskiej. W skład pośpiesznie ściągniętych do Korei posiłków wchodzą pilot Rudolf „Mac” MacMillan, czołgista Craig Lowell i oficer wywiadu Sanford T. Felter – bohaterowie cyklu „Braterstwo Broni”.

W tej niezwykłej powieści wiedza historyczna Griffina splata się nierozerwalnie z niekwestionowanym darem narracji, co sprawia, że miliony czytelników z utęsknieniem czekają na kolejny tom...

W.E.B. Griffin – jest autorem wielu amerykańskich bestsellerów o tematyce wojskowej. „Braterstwo Broni” to najsłynniejsze jego dzieło.

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się dwa tomy jego cyklu „Prezydencki agent”: Z rozkazu prezydenta i Zakładniczka.

 

 

W.E.B. Griffin –  (1929-2019) uznany przez „Publishers Weekly” za „profesora amerykańskiej literatury sensacyjnej” – był żołnierzem amerykańskich oddziałów w Niemczech, korespondentem wojennym i oficerem informacyjnym w Korei. Autor ponad 50 powieści, które przetłumaczone na kilkanaście języków rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy, windując autora na pierwsze miejsca bestsellerów „The New York Times”, „The Wall Street Journal” i „Publishers Weekly”. DW REBIS opublikował jego cykle „Prezydencki agent” i „Braterstwo broni”. W cyklu „Tajne operacje” ukazały się powieści Ściśle tajne i Opcja zabójstwa.

Z historykiem Carlo D'Este założył i rozpoczął prowadzenie seminarium Williama E. Colby'ego na temat wywiadu, wojskowości i dyplomacji. W 1991 roku otrzymał za wybitną służbę odznaczenie od U.S. Marine Corps Combat Correspondents Association, natomiast w 1999 roku, podczas setnego Narodowego Konwentu w Kansas City, wręczono mu nagrodę Veterans of Foreign Wars News Media. Przyjęto go jako honorowego członka m.in. w szeregi Zakonu św. Jerzego (U.S. Armor Association) i Zakonu św. Andrzeja (U.S. Army Aviation Association).

Źródło zdjęcia: esencja.stopklatka.pl

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)