Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Kate Bush w 50 odsłonach. Running Up That Hill
Tom Doyle

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

43,92 zł 54,90 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

35,92 zł 44,90 zł oszczędzasz 20%

audiobook (MP3)

35,92 zł 44,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Przekład:
Lesław Haliński
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Running up that Hill: 50 Visions of Kate Bush
ISBN:
978-83-8338-017-9
Wydanie:
1 (2023)
Data premiery tego wydania:
2023-05-16
Liczba stron:
316
Format:
150x225

Opis książki

Nie pragnęłam sławy. Nie o tym marzyłam. Chciałam nagrywać płyty. To coś zupełnie innego niż dążenie do sławy. - Kate Bush
Kate Bush jest jedną z najbardziej niezwykłych i enigmatycznych artystek naszych czasów, znaną z wyrafinowanych albumów oraz takich przebojów jak Running Up That Hill, Wuthering Heights czy Babooshka. Biografia Toma Doyle’a to składający się z 50 rozdziałów wielostronny portet tej wybitnej wokalistki, kompozytorki i tancerki. Książka zawiera obszerne fragmenty rozmów, które autor przeprowadził z Kate oraz ludźmi bliskimi jej osobiście i zawodowo, takimi jak jej brat John Calder Bush czy David Gilmour z Pink Floyd. Znajdziemy tu również opisy i analizy piosenek, albumów, koncertów, teledysków oraz wielu ważnych wydarzeń związanych z nieszablonową karierą Kate Bush, która dzięki serialowi Stranger Things podbiła serca kolejnego pokolenia słuchaczy.
Tom Doyle jest cenionym dziennikarzem muzycznym i wieloletnim współpracownikiem miesięczników „Mojo” i „Q”. Jego teksty ukazywały się również na łamach takich czasopism jak „Billboard”, „The Guardian”, „The Times” i „Sound on Sound”. Wśród artystów, o których pisał, są m.in. Paul McCartney, Elton John, Yoko Ono, Keith Richards, U2, Madonna i R.E.M. Opublikował znakomicie przyjęte książki The Glamour Chase: The Maverick Life of Billy MacKenzie i Man on the Run: Paul McCartney in the 1970s. Mieszka w Londynie.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)