Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Kochanica Francuza
John R. Fowles Ltd

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Wacława Komarnicka
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
The French Lieutenant's Woman
ISBN:
978-83-7510-903-0
Wydanie:
11 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-01-22
Liczba stron:
536
Format:
128x197

Opis książki

Uniwersalna opowieść o miłości zakazanej wpisana w realia dziewiętnastowiecznej wiktoriańskiej Anglii

 

Autor Maga i Mantissy

Jedna z najgłośniejszych powieści Johna Fowlesa, znana też w Polsce ze znakomitej ekranizacji. Książka z pozoru nawiązuje do tradycji dziewiętnastowiecznego romansu, na każdym kroku jednak demaskuje jego stereotyp. Jest to historia zamożnego arystokraty, który rzuca narzeczoną i wiąże się z kobietą o wątpliwej reputacji. Ta banalna, jak się początkowo zdaje, opowieść przemienia się w pełną nieoczekiwanych zwrotów finezyjną zabawę literacką, z mnóstwem aluzji i przemyśleń nawiązujących wprost do naszej teraźniejszości.

Cudowna powieść. Głęboko przemyślana, z detalami opowiedziana historia buntu przeciwko społecznym konwenansom, które przybierają postać tyranii. - „Daily Mail”
John Fowles (1926-2005) to jeden z najbardziej interesujących pisarzy angielskich. Międzynarodową sławę zyskał już debiutancką powieścią Kolekcjoner, a jego pozycję ugruntowały kolejne, m.in. Mag, Daniel Martin, Mantissa i Kochanica Francuza. Ta ostatnia doczekała się ekranizacji z Jeremym Ironsem i Meryl Streep w rolach głównych.

Źródło zdjęcia: britannica.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)