Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Kolumb. Historia nieznana
Manuel Rosa

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Marta Szafrańska-Brandt
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
COLON LA HISTORIA NUNCA CONTADA
ISBN:
978-83-7510-722-7
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-05-08
Liczba stron:
488
Format:
150 x 225

Opis książki

Amerykę mógł odkryć wnuk Władysława Jagiełły

Do rąk polskiego czytelnika trafia wreszcie dzieło historyka Manuela Rosy, którego idée fixe jest odkrycie prawdziwego pochodzenia Kolumba. Niezwykle wnikliwe badania, którym poświęcił ponad dwadzieścia lat, prowadzą do fascynujących wniosków, podważających dotychczasową wersję historiografii. Odkrywca Nowego Świata nie był synem genueńskiego tkacza, najprawdopodobniej nie miał też korzeni portugalskich, choć wiele za tym przemawiało, za to coraz więcej śladów wskazuje na to, że był synem Władysława III z dynastii Jagiellonów, który nie zginął w bitwie pod Warną w 1444 roku, tylko schronił się na Maderze, gdzie – już jako Henryk Niemiec – ożenił się z portugalską szlachcianką.

Po publikacji książki natychmiast zrobiło się głośno. Wywiady z autorem wyemitowały m.in. hiszpańska i portugalska telewizja publiczna, Discovery Channel. Sensacyjna wiadomość wzbudziła również zainteresowanie prasy. Brytyjski dziennik „Daily Telegraph” donosił, że „Krzysztof Kolumb był synem polskiego króla”, „Daily Mail” nazwał podróżnika Krzysztofem Colombowiczem, a „New York Daily News” artykuł na ten temat zaczyna słowami: „Mamma mia! Krzysztof Kolumb był Polakiem, a nie Włochem”.

Manuel Rosa, portugalski historyk pochodzący z Azorów, z wyspy Pico. Pracuje na Uniwersytecie Duke’a w Karolinie Północnej. Biegły w siedmiu językach, okrzyknięty największą żyjącą skarbnicą wiedzy na temat Kolumba. Jego życie bada od ponad 20 lat, przez ten czas napisał już trzy książki poświęcone sławnemu podróżnikowi. Obecnie pracuje nad sztuką Columbus. The Untold Story.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)