Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Komandos
Robert O'Neill

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Przekład:
Radosław Kot
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
The Operator
ISBN:
978-83-8062-304-0
Wydanie:
2 (2018)
Data premiery tego wydania:
2018-07-03
Liczba stron:
408
Format:
132x202

Opis książki

Poruszająca i realistyczna relacja Roberta O’Neilla, komandosa Navy SEAL, który ma na koncie ponad czterysta akcji, w tym uratowanie Marcusa Luttrella (jedynego żołnierza SEAL ocalałego po afgańskiej operacji „Redwing”), odbicie porwanego przez piratów kapitana Richarda Philipsa czy likwidacja najbardziej poszukiwanego terrorysty świata, Osamy bin Ladena, który zginął z jego ręki.

O’Neill opowiada też o szkoleniu podstawowym oraz trudnych i wyczerpujących treningach, gdy dostał już przydział do najbardziej elitarnego oddziału SEAL. Przez ponad dziesięć lat brał udział w działaniach antyterrorystycznych w okresie, który był najgorętszy pod tym względem w dziejach USA. Nierzadko jego oddział niemal co noc stawał do walki i choć sam O’Neill wyszedł z tego cało, wielu z jego towarzyszy broni nie miało tyle szczęścia.

W Komandosie O’Neill przenosi nas do Iraku i Afganistanu, nie szczędzi czarnego humoru związanego z długotrwałym uwikłaniem w walkę i szczegółowo opisuje działania najskuteczniejszych oddziałów specjalnych. Na koniec zaś pozwala nam poznać z pierwszej ręki szczegóły operacji, w której zastrzelił najsłynniejszego terrorystę świata.

O’Neill przedstawia niezwykłą i zdumiewającą opowieść, przy czym druga jej część dotyczy wydarzeń, które śmiało można nazwać najsłynniejszą współczesną operację militarną […]. Najogólniej mówiąc, dowiadujemy się z niej, jak zachować życie i pozostać przy tym człowiekiem, mając tak wiele do czynienia ze śmiercią, zniszczeniem i walką. -Doug Stanton, autor bestsellerów In Harm’s Way i Horse Soldiers
Robert O’Neill urodził się w Butte w Montanie i mieszkał tam do 1996 roku, kiedy ukończył dziewiętnaście lat i wstąpił do US Navy. Przydzielony do SEAL brał udział w ponad czterystu akcjach na czterech teatrach działań wojennych. Podczas tej godnej uwagi służby został aż pięćdziesiąt dwa razy wyróżniony, między innymi dwa razy Srebrną i cztery razy Brązową Gwiazdą, trzykrotnie został też wymieniony w rozkazach prezydenckich.
Photo by: (©McTEAMS PHOTOGRAPHY)

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)

Multimedia (1)

Generał Polko o książce "Komandos" Roberta O'Neila

Generał Polko o książce "Komandos" Roberta O'Neila

Generał Polko o książce "Komandos" Roberta O'Neila

Generał Polko o książce "Komandos" Roberta O'Neila