Tło, REBIS
Kombinat zbrodni. Grupa mokotowska, Ewa Ornacka, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Pobierz fragment : EPUB | MOBI
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Kombinat zbrodni. Grupa mokotowska
Ewa Ornacka

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

22,68 zł 34,90 zł oszczędzasz 35%

e-book (EPUB, MOBI)

19,43 zł 29,90 zł oszczędzasz 35%

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-8062-175-6
Wydanie:
1 (2017)
Data premiery tego wydania:
2017-05-09
Liczba stron:
304
Format:
132x202

Opis książki

Władcy Mokotowa. Historia najbardziej brutalnej grupy przestępczej w Polsce!

Polska mafia ma na swoim koncie wiele krwawych porachunków, ale dwie egzekucje były przełomowe. Pierwsza to zabójstwo Pershinga, szefa grupy pruszkowskiej, podczas jego wyjazdu wypoczynkowego. Druga – żony Bajbusa, powiązanego z grupą mokotowską. Zabijając matkę dwójki dzieci, złamano żelazną zasadę, że w męskich wojnach nie strzela się do rodzin.

O „Pruszkowie”, który wydał wyrok na Pershinga, powiedziano i napisano wiele. Prawdę o „Mokotowie”, który zabił Annę, znają nieliczni. Ewa Ornacka opisuje dzieje grupy, która swoją brutalnością, ogromem dokonanych zbrodni, a także układami z policją przez wiele lat paraliżowała świadków i ofiary. Opowiada o rezydentach kolumbijskiego kartelu narkotykowego, o związanym z mafią eks-konsulu Kostaryki i pewnym sprytnym obywatelu Izraela handlującym maszynami do gier hazardowych. O kopalni diamentów, liście śmierci i gangsterskich mogiłach. O liczonych w setkach tysięcy euro okupach, odciętych palcach i złych gliniarzach. A przede wszystkim o ludzkiej krzywdzie, wręcz niewyobrażalnej i bezkresnej.

Ewa Ornacka to dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka książek Tajemnice zbrodni i Alfabet mafii, scenariusza filmu Świadek w reżyserii Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Autorka reportaży telewizyjnych o przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzykach. Publikowała na łamach „Głosu Szczecińskiego”, „Życia Warszawy”, „Prawa i Życia”, „Wprost”, „Newsweeka”, „Uważam Rze” i „Śledczego” („Focus”). Nagrodzona Srebrną Kaczką SDRP za odwagę w opisywaniu mafii. W 2007 roku chroniona przez Centralne Biuro Śledcze.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (4)

Panią Ewę Ornacką miałam okazję poznać już spory czas temu. Pierwszą jej książką jaka trafiła w moje ręce to "Tajemnice zbrodni". Poza tym pisze nie tylko solo, ale także w duecie z Piotrem Pytlakowskim. Tematy, które porusza są nie tyle trudne i ciężkie co niebezpieczne. Pisanie o zbrodniach, śledztwach, a w tym wypadku o mafii to nie byle co. Jednak jako dziennikarka pasjonująca się kryminalistyką pisała o seryjnych zabójcach, gangsterach - również tych z "żółtymi papierami", ale również o powiązaniach organów ścigania z przestępczym półświatkiem. Tym razem Ewa porusza temat zorganizowanych grup przestępczych jakimi są mafie. Odkrywa przed nami kulisy "pracy" ich członków. Grupa mokotowska, bo głównie o niej tu mowa jest głównym bohaterem z kart "Kombinatu zbrodni". Choć nie od dziś wiadomo jak działają takie grupy to nawet one mają, a raczej miały (do pewnego czasu) swój kodeks - nazwijmy go - moralnym. Jednak dwa przełomowe zabójstwa zniszczyły wieloletnią umowę między grupami. Nietykalność na urlopie - zabójstwo Pershinga, szefa grupy pruszkowskiej na wyjeździe wypoczynkowym. Żelazna zasada wśród mężczyzn o nietykalności rodzin - zabójstwo Anny, matki dwójki dzieci i żony Bajbusa, powiązanego z grupą mokotowską. To były przełomowe momenty, które zniszczyły wszystko. I o ile o zabójstwie Pershinga oraz powiązanym z nim "Pruszkowem" pisano i mówiono bardzo dużo to o kulisach drugiego morderstwa oraz grupie mokotowskiej wiadomo było nie wiele - jeśli liczy się prawda. Ewa Ornacka znów nie zawahała się podjąć trudnego tematu. Nie bała się, bo dla niej liczy się prawda. A tu jest ona koszmarna. Książka oparta na aktach spraw sądowych, artykułach, wywiadach zarówno z członkami mafii jak i policjantami. Zderzenie dwóch światów. Tak zwanych - dobrego i złego. A między nimi granica tak cienka, że prawie niewidoczna. Policja współpracująca z mafią, mafia grożąca śmiercią. Okupy, nawet takie o wartości kilkuset tysięcy euro czy dolarów. Odcięte palce czy groźby. I chwile, gdy tracisz pieniądze - rzecz nabytą, ale nie odzyskujesz osoby, którą kochasz. Bo tak postanowili gangsterzy... Książka warta swojej uwagi choć czyta się ciężko. Nie na wzgląd o opisy choć te dla niektórych też mogą być ciężkostrawne. Tu chodzi o mataczenie, kręcenie i zaprzeczanie samemu sobie. Pytasz trzy osoby, a masz cztery opinie. Nie wiesz komu ufać. I czy w ogóle komuś ufać można. Co z tego jest bajką na obronę, co prawdziwym horrorem. Nie tylko między dobrem, a złem jest cienka granica. Między wymysłem, a wiarygodnością również... Więcej na: www.swiatmiedzystronami.blogspot.com
www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Multimedia (3)

"Pisanie książek już im nie wystarcza. Dawne gwiazdy półświatka brylują w sieci, a żona słynnego "Słowika" przeciera nowy szlak - opowiada o życiu na płatnych spotkaniach."

Zobacz więcej ...

Handel narkotykami, brutalne zabójstwa, porwania dla okupu, ściąganie haraczy, napady na tiry – to tylko niektóre przestępstwa, jakimi przez lata zajmowała się grupa mokotowska, a więc gang uznawany przez niektórych za groźniejszy od mafii z Pruszkowa. Jego kulisy w książce "Kombinat zbrodni" odsłania Ewa Ornacka.

Zobacz więcej ...

Ewa Ornacka o swojej książce "Kombinat zbrodni" dla Smak książki

"Pisanie książek już im nie wystarcza. Dawne gwiazdy półświatka brylują w sieci, a żona słynnego "Słowika" przeciera nowy szlak - opowiada o życiu na płatnych spotkaniach."

Zobacz więcej ...

Handel narkotykami, brutalne zabójstwa, porwania dla okupu, ściąganie haraczy, napady na tiry – to tylko niektóre przestępstwa, jakimi przez lata zajmowała się grupa mokotowska, a więc gang uznawany przez niektórych za groźniejszy od mafii z Pruszkowa. Jego kulisy w książce "Kombinat zbrodni" odsłania Ewa Ornacka.

Zobacz więcej ...

Ewa Ornacka o swojej książce "Kombinat zbrodni" dla Smak książki