Tło, REBIS
Korespondencja, Giuseppe Tornatore, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Pobierz fragment : EPUB | MOBI
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Korespondencja
Giuseppe Tornatore

Bel paese

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

23,92 zł 29,90 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

21,52 zł 26,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
BEL PAESE Mistrzowie współ. liter.włoskiej
Przekład:
Alicja Bruś
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
La corrispondenza
ISBN:
978-83-8062-059-9
Wydanie:
1 (2018)
Data premiery tego wydania:
2018-02-13
Liczba stron:
160
Format:
144x200

Opis książki

Najnowsza powieść twórcy Maleny i Cinema Paradiso
„Jesteśmy w stanie zobaczyć martwe gwiazdy, mimo że już nie istnieją. To właśnie ich tragiczny koniec pozwala nam je odkryć”.

Podobnie miłość Eda i Amy wykracza poza prawa czasu i obecności. Ed Phoerum, dojrzały mężczyzna, światowej sławy astrofizyk, ma żonę i dwójkę dzieci. Amy Ryan jest studentką fizyki, która utrzymuje się z pracy kaskaderki. Spotkania kochanków są rzadkie i potajemne, codzienność ich związku to głównie kontakty wirtualne. Ta sieć stopniowo ich przenika, przejmuje nad nimi kontrolę i przenosi ich uczucie poza realną rzeczywistość. Giuseppe Tornatore snuje kunsztowną miłosną intrygę, a przy okazji stawia ważkie pytania czym jest miłość w epoce wszechobecnego Internetu i czy wirtualna obecność jest w stanie zastąpić prawdziwą relację z żywym człowiekiem.
Giuseppe Tornatore (ur. w 1956 r.) – słynny włoski reżyser, scenarzysta i pisarz. W 1990 roku zdobył Oscara za film Cinema Paradiso. Twórca wielu głośnych filmów, takich jak Malena (2000) czy Koneser (2013). Powieść Korespondencja została zekranizowana w 2016 roku w doborowej obsadzie z Olgą Kurylenko i Jeremym Ironsem w rolach głównych. Muzykę do filmowej adaptacji skomponował Ennio Morricone.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (1)

"Korespondencja" autorstwa Giuseppe Tornatore to krótka, ale treściwa opowieść o miłości dojrzałego mężczyzny, Eda Phoerum oraz zakochanej w nim, dużo młodszej studentki, Amy Ryan. On jest światowej sławy astrofizykiem, ma żonę i dwójkę dzieci. Ona, poza studiami, zajmuje się kaskaderką, będącą jej źródłem utrzymania. Potajemne spotkania kochanków, ze względu na okoliczności, są rzadkie. Ich związek to głównie kontakty na stopie wirtualnej - niecierpliwie wyczekiwane smsy czy połączenia za pośrednictwem sieci. Wszystko wygląda w miarę dobrze (no bo czy miłość w czasach Internetu może zastąpić rzeczywistą relację?), uczucie się rozwija, aż nagle autor funduje czytelnikom niespodziewany obrót wydarzeń... Nie sądziłam, że taka krótka powieść może wywołać tyle wrażeń! Wraz z bohaterami przeżywałam każdą chwilę, odczuwałam bez mała te same emocje. Wszelkie opisy były bardzo treściwe, żadnego "owijania w bawełnę" przez autora. Lubię większe objętościowo powieści, wówczas mogę dłużej delektować się przyjemnością z ich czytania. Tej jednak mała liczba stron pasuje idealnie. Wszystko, co najważniejsze, zostało w niej zawarte. Nic dodać, nic ująć. Nie brakuje emocji, ani też fragmentów zmuszających czytelnika do przemyśleń, refleksji, zwłaszcza na temat współczesnych relacji z drugim człowiekiem. Myślę, że każdy powinien po tę pozycję sięgnąć.
Karolina G.

Multimedia (1)

Zwiastun filmu "Korespondencja"

Zwiastun filmu "Korespondencja"