Tło, REBIS
Koronny nr 1. Pseudonim Masa, Piotr Pytlakowski, Sylwester Latkowski, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Koronny nr 1. Pseudonim Masa
Piotr Pytlakowski, Sylwester Latkowski

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

27,93 zł 39,90 zł oszczędzasz 30%

e-book (EPUB, MOBI)

27,12 zł 33,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-8062-207-4
Wydanie:
4 (2017)
Data premiery tego wydania:
2017-10-10
Liczba stron:
384
Format:
132x202

Opis książki

Poznaj prawdę o świecie polskich świadków koronnych

To nieprawda, że świadkowie koronni są skruszonymi przestępcami. Nie żałują swoich ofiar. Zostali świadkami, ponieważ to się opłacało. Chociaż nagrzeszyli, odpuszczono im winy. Zyskali bezkarność, a niektórzy zachowali fortuny, które wcześniej zdobyli nielegalnie.

Ta książka opowiada o polskich koronnych, elitarnej grupie przestępców, którzy zgodzili się pomóc organom ścigania w walce z mafią. Tak jak ten najbardziej znany, Jarosław Sokołowski, pseudonim Masa. Dzisiaj celebryta, a niegdyś bezwzględny gangster. To człowiek o stu twarzach. Które z nich to tylko maski? Jaka jest prawdziwa twarz Masy? Tego dowiecie się z lektury.

Piotr Pytlakowski to dziennikarz, scenarzysta, autor i współautor książek Republika MSW, Czekając na kata, Alfabet mafii, Śmierć za 300 tys., Agent Tomasz i inni, Wszystkie ręce umyte, Biuro tajnych spraw, Nowy alfabet mafii, Wojny kobiet, Szkoła szpiegów, Mój agent Masa oraz Królowa mafii. Nakręcił kilka filmów dokumentalnych i kilkanaście reportaży telewizyjnych. Współautor scenariusza serialu Odwróceni i cyklu telewizyjnego Alfabet mafii. Jako reporter pracował m.in. w „Przeglądzie Tygodniowym”, „Spotkaniach”, „Gazecie Wyborczej” i „Życiu Warszawy”. Od 1997 r. jest dziennikarzem tygodnika „Polityka”. Nagrodzony m.in. „Polskim Pulitzerem” w kategorii „dziennikarstwo śledcze” i nagrodą Adwokatury Polskiej „Złota Waga”.

Sylwester Latkowski (ur. w 1966 r.) – reżyser, dziennikarz, autor filmów To my, rugbiści, Blokersi (wyróżniony tytułem Asa Empiku), Pub 700 (uznany za najlepszy dokument na festiwalu filmowym w Kazimierzu), Gwiazdor, Klatka, Kamilianie (nagroda na Ogólnopolskim Przeglądzie Katolickich Programów Telewizyjnych i Radiowych), Pedofile, Zabić Papałę, Moja walka. Mamed Khalidov. Prowadził i reżyserował programy telewizyjne Nakręcona noc i Konfrontacja. Autor cyklów telewizyjnych Granice kariery, Tajemnice polskiej mafii, Męskie rozmowy. W 2001 r. otrzymał wyróżnienie Fundacji Kultury za książkę Pamiętam jak... Poza tym opublikował m.in. Zabić Papałę i Polską mafię, a także powieść kryminalną Czarny styczeń. W latach 2013–2015 był redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”. Nagrodzony Grand Press w 2013 r. w kategorii „dziennikarstwo śledcze” i w 2014 r. w kategorii „news”.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (1)

Multimedia (1)

Poznaj prawdę o świecie polskich świadków koronnych. Sylwester Latkowski i Piotr Pytlakowski - "Koronny nr 1. Pseudonim Masa".

Poznaj prawdę o świecie polskich świadków koronnych. Sylwester Latkowski i Piotr Pytlakowski - "Koronny nr 1. Pseudonim Masa".