Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Koronny nr 1. Pseudonim Masa
Piotr Pytlakowski, Sylwester Latkowski

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-8062-207-4
Wydanie:
4 (2017)
Data premiery tego wydania:
2017-10-10
Liczba stron:
384
Format:
132x202

Opis książki

Poznaj prawdę o świecie polskich świadków koronnych

To nieprawda, że świadkowie koronni są skruszonymi przestępcami. Nie żałują swoich ofiar. Zostali świadkami, ponieważ to się opłacało. Chociaż nagrzeszyli, odpuszczono im winy. Zyskali bezkarność, a niektórzy zachowali fortuny, które wcześniej zdobyli nielegalnie.

Ta książka opowiada o polskich koronnych, elitarnej grupie przestępców, którzy zgodzili się pomóc organom ścigania w walce z mafią. Tak jak ten najbardziej znany, Jarosław Sokołowski, pseudonim Masa. Dzisiaj celebryta, a niegdyś bezwzględny gangster. To człowiek o stu twarzach. Które z nich to tylko maski? Jaka jest prawdziwa twarz Masy? Tego dowiecie się z lektury.

Piotr Pytlakowski to dziennikarz, scenarzysta, autor i współautor książek Republika MSW, Czekając na kata, Alfabet mafii, Śmierć za 300 tys., Agent Tomasz i inni, Wszystkie ręce umyte, Biuro tajnych spraw, Nowy alfabet mafii, Wojny kobiet, Szkoła szpiegów, Mój agent Masa oraz Królowa mafii. Nakręcił kilka filmów dokumentalnych i kilkanaście reportaży telewizyjnych. Współautor scenariusza serialu Odwróceni i cyklu telewizyjnego Alfabet mafii. Jako reporter pracował m.in. w „Przeglądzie Tygodniowym”, „Spotkaniach”, „Gazecie Wyborczej” i „Życiu Warszawy”. Od 1997 r. jest dziennikarzem tygodnika „Polityka”. Nagrodzony m.in. „Polskim Pulitzerem” w kategorii „dziennikarstwo śledcze” i nagrodą Adwokatury Polskiej „Złota Waga”.

Sylwester Latkowski (ur. w 1966 r.) – reżyser, dziennikarz, autor filmów To my, rugbiści, Blokersi (wyróżniony tytułem Asa Empiku), Pub 700 (uznany za najlepszy dokument na festiwalu filmowym w Kazimierzu), Gwiazdor, Klatka, Kamilianie (nagroda na Ogólnopolskim Przeglądzie Katolickich Programów Telewizyjnych i Radiowych), Pedofile, Zabić Papałę, Moja walka. Mamed Khalidov. Prowadził i reżyserował programy telewizyjne Nakręcona noc i Konfrontacja. Autor cyklów telewizyjnych Granice kariery, Tajemnice polskiej mafii, Męskie rozmowy. W 2001 r. otrzymał wyróżnienie Fundacji Kultury za książkę Pamiętam jak... Poza tym opublikował m.in. Zabić Papałę i Polską mafię, a także powieść kryminalną Czarny styczeń. W latach 2013–2015 był redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”. Nagrodzony Grand Press w 2013 r. w kategorii „dziennikarstwo śledcze” i w 2014 r. w kategorii „news”.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (2)

Widać, że autorzy poświęcili tej pozycji wiele czasu i wysiłku. W efekcie mamy książkę naprawdę dobrze i ciekawie napisaną. Poza wersją Masy możemy poznać również historię z perspektywy jego byłych kolegów. Czy organa ścigania szli na rękę świadkom koronnym? Czy "koronę" można stracić? Jeśli tak, to co trzeba zrobić żeby została zabrana? Czy są osoby, które dobrowolnie zrzekły się statusu świadka koronnego? Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać "koronę"? Jak wygląda życie świadka koronnego? Jakie posiada przywileje? Na jak dużo świadek koronny może sobie pozwolić, gdy dla prokuratorów jest na wagę złota? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiecie się z tej książki. Jaka jest prawda z pewnością nigdy się nie dowiemy, jednak bez wątpienia warto przeczytać tę pozycję. W szczególności polecam ją osobom, które interesują się tą tematyką. Warto poznać historie z różnych perspektyw.
maobmaze

Multimedia (1)

Poznaj prawdę o świecie polskich świadków koronnych. Sylwester Latkowski i Piotr Pytlakowski - "Koronny nr 1. Pseudonim Masa".

Poznaj prawdę o świecie polskich świadków koronnych. Sylwester Latkowski i Piotr Pytlakowski - "Koronny nr 1. Pseudonim Masa".