Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Królowe. Sześć żon Henryka VIII
David Starkey

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Przekład:
Janusz Szczepański
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Six wives. The Queens of Henry VIII
ISBN:
978-83-7301-478-7
Wydanie:
3 (2013)
Data premiery tego wydania:
2010-10-12
Liczba stron:
776
Format:
150x225

Opis książki

Bogaty w szczegóły obraz życia codziennego na renesansowym dworze Tudorów

Co sprawia, że mężczyzna żeni się sześć razy? Czy Henryk VIII był nienasyconym kobieciarzem? Wprost przeciwnie, twierdzi David Starkey, król tylko szukał szczęścia, a także kobiety, która dałaby mu syna.

W swoim błyskotliwym studium autor obficie czerpie z listów i dokumentów epoki, opisując obyczaje związane z małżeństwem, ciążą, dyplomacją i religią. Kreuje bogaty w szczegóły obraz życia codziennego na  renesansowym dworze Tudorów, malowany z kobiecej zwłaszcza perspektywy. Czy kochane, czy znienawidzone – królowe Henryka VIII miały wielki wpływ na kształt uprawianej przezeń polityki.

David Starkey, historyk, wykładowca w Fitzwilliam College w Cambridge, a także komentator radiowy i telewizyjny, jest autorem nagradzanej i bestsellerowej książki Elizabeth, biografii królowej Elżbiety I. Nakręcony na jej kanwie serial telewizyjny zajął czołowe miejsce w rankingu angielskiego Channel Four. Jeszcze większą oglądalnością cieszył się serial Sześć żon Henryka VIII, nominowany do brytyjskiej nagrody filmowej BAFTA.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)