Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Krwawy biały baron
James Palmer

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Jan Pyka
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Bloody White Baron
ISBN:
978-83-7510-430-1
Wydanie:
1 (2010)
Data premiery tego wydania:
2010-05-11
Liczba stron:
340
Format:
150 x 225

Opis książki

Biografia barona Ungerna-Sternberga – krwawego i sadystycznego satrapy, który podbił Mongolię

Głośna na Zachodzie biografia Romana von Ungern-Sternberga, niemieckiego szlachcica z Estonii i oficera carskiej armii, ostatniego chana Mongolii, rozsławionego dzięki książkom Antoniego Ossendowskiego.

Był postacią nie z tego świata, straszną i fascynującą. Potomek inflanckich piratów, szaleńczo odważny kawalerzysta, mistyk, krwawy bicz na czerwonych i tych, których za czerwonych uznał, stał się niemal ucieleśnieniem Czyngis-chana. W Mongolii, którą na krótko wyzwoliła jego dzika armia, trzymana w ryzach strachem i mistycznym przesłaniem, wychwalano go jako bohatera, bano się jak demona i czczono niczym boga. I choć zginął z rąk bolszewików, do dziś żywe są legendy o bajecznym skarbie „krwawego barona”, a w niektórych jurtach śpiewa się o nim pieśni…

Wspaniała opowieść o paskudnej wojnie toczonej przez strasznych ludzi we wrogim środowisku. - Jason Goodwin, „The New York Times”
Stanowczo nie dla bojaźliwych – to rzecz o okrucieństwie i szaleństwie, które przechodzą wszelkie wyobrażenie. - Judith Rice, „The Guardian”
James Palmer urodził się w 1978 roku, jest Brytyjczykiem. „Spectator” nagrodził go w 2003 roku Shiva Naipaul Prize, przyznawaną za relacje z podróży. Świetnie zna Chiny i Mongolię, gdzie wraz z grupami taoistów i buddystów pracował nad ochroną środowiska. Mieszka w Pekinie.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)