Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Kryzys psychoanalizy
Erich Fromm

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Wodnik
Przekład:
Wojsław Brydak
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
The Crisis of Psychoanalysis
ISBN:
978-83-7120-870-6
Wydanie:
3 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-10-30
Liczba stron:
224
Format:
125x195

Opis książki

„Piękny, wzorowy przykład tego, co może powiedzieć światły, czujący po ludzku i atrakcyjny w każdym zdaniu pisarz” - „Kirkus Reviews”

 

W dziewięciu błyskotliwych szkicach składających się na Kryzys psychoanalizy Erich Fromm przedstawia swe podstawowe sądy o dynamice społecznej widzianej przez pryzmat psychoanalizy. Fromm, czerpiąc z teorii Freuda, jednocześnie wzbogaca ją o własne odkrycia i hipotezy po to, żeby poruszyć problemy, z którymi mierzymy się jako społeczeństwo. Pozostałe szkice w tym zbiorze poruszają tak doniosłe problemy, jak struktura współczesnej rodziny, psychologia ego, kompleks Edypa i wiele innych.

Piękny, wzorowy przykład tego, co może powiedzieć światły, czujący po ludzku i atrakcyjny w każdym zdaniu pisarz. - „Kirkus Reviews”

Erich Fromm (1900–1980)był jednym z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku. Stworzył własny system zwany psychoanalizą humanistyczną, do którego wprowadził problematykę społeczną. REBIS spośród jego prac opublikował także: Mieć czy być?, Kryzys psychoanalizy, O sztuce miłości, Miłość, płeć i matriarchat oraz napisany wspólnie z D.T. Suzukim i Richardem De Martino Buddyzm zen i psychoanaliza.

Źródło grafiki: Wikipedia (© Arturo Espinosa).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)