Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Książka dla ciebie
Ewa Mukoid

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Poradniki psychologiczne
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN:
978-83-8062-109-1
Wydanie:
1 (2017)
Data premiery tego wydania:
2017-02-21
Liczba stron:
448
Format:
150x225

Opis książki

Kim naprawdę jestem? W jakim miejscu się znajduję? Czego pragnę? Co mi sprzyja, co zagraża? Jak mam wybrać właściwą dla siebie drogę? I jak nią potem iść, aby dotrzeć tam, gdzie zamierzam – nie  zagubić się, nie zniechęcić, nie poddać?

Książka dla ciebie nie udziela uniwersalnych odpowiedzi na te pytania, lecz pomaga odkryć własne, najlepsze dla pracującej z nią osoby. W tym tkwi jej wyjątkowość. Ta książka nie opisuje, lecz działa wraz z tobą, w miarę jak ją czytasz i wypełniasz rysunkami, opowiadaniami, przemyśleniami itp. Jak mądry towarzysz podróży, który sam pokonał zakręty życia, niczego nie narzuca, lecz wiele umożliwia, inspiruje, ukazuje nowe perspektywy. Niesie radość.

Ewa Mukoid – filozof, doktor nauk humanistycznych, mentor i coach. Praktykuje coaching jako filozofię sensownego życia i sztukę szczęścia. Członek International Coach Federation (i jej dyrektor ds. edukacji i akredytacji), European Mentoring & Coaching Council i Polskiej Izby Coachingu. Założycielka i dyrektor Instytutu Komunikacji i Rozwoju MUKOID. Autorka książek: Filozofia zła. Nabert, Marcel, Ricouer, Wodnik. Adagio, Folia Melancholia, Najdziwniejsza przyjaciółka oraz podręczników dla studentów coachingu.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (4)

"Książka dla ciebie" Ewy Mukoid jest nietypowym poradnikiem, więcej w nim pustych miejsc, niż treści, ale właśnie to sprawia, że dowiedziałam się o sobie więcej, niż z jakiejkolwiek innej książki psychologicznej. Sekret tkwi w umiejętnym zadawaniu pytań, w odpowiedni sposób i w odpowiedniej kolejności. Ewa Mukoid przeprowadza czytelnika przez różne sfery jego życia, zapraszając do tego, by jasno określił swoje potrzeby, pragnienia, cele, oraz by odkrył siebie na nowo zadając mu konkretne pytania na każdym etapie. "Książka dla ciebie" przypomina zeszyt ćwiczeń, które pomagają zapisać, ująć w słowa opowieść o sobie. Polecam!
Zosia
Zaczęło się ciężko Książka dla ciebie miała pomóc mi odkryć moje piękno wewnętrzne a co zrobiła? Tak, jestem leniem, ale nie sądziłem, że aż takim... Książka na każdej stronie pozostawia nam do zrobienia zadanie. To ty jesteś współautorem książki. Tak naprawdę, to po zrobieniu książki powinno czuć się zadowolenie, że pomogła nam odkryć coś w sobie. Ja jednak czułem ulgę, że to już koniec. Otworzyłem paczkę, wziąłem książkę do ręki i pierwsze co pomyślałem to "Ło Boże. Gruby poradnik". Jednak kiedy otworzyłem na przypadkowej stronie westchnąłem i powiedziałem "Ło matko. Będzie dużo pisania". Ten kto mnie zna, może potwierdzić, że jestem wielkim leniem. Kupiłem "Zniszcz ten dziennik" i jedyne zadanie jakie wykonałem to zgiąłem grzbiet książki. Aktualnie książka się kurzy na półce w stanie prawie nie naruszonym. Jednak "Książkę dla ciebie" zrobiłem w całości. No dobra. Prawie. Ominąłem zadania typu "Napisz historyjkę". Ale przysięgam, że oprócz tych zadań zrobiłem wszystko! Nie miałem okazji zrobić pierwszej książki autorki, w której skupiła się na ciele. Oprócz tego, że książka jest gruba a liczba zadań mnożyła mi się niemiłosiernie muszę pochwalić autorkę. Właściwie to pomogła mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytania, na których odpowiedzi nie mogłem usłyszeć od nauczycieli czy rodziców. Mam jedną drobną wskazówkę. Jeśli ktoś zdecyduje się podjąć zrobienia książki, to pamiętajcie, żeby zarezerwować sobie więcej niż miesiąc na nią. W szybkim tempie nic z tej książki nie wyniesiesz, lecz robiąc ją powoli i tak jak autorka prosi we wstępie, wyniesiesz z niej bardzo dużo znaczących dla Ciebie informacji. Podsumowując Książka nie wywarła na mnie jakiegoś dużego wrażenia. Owszem, świetnie wykonuje swoje zadanie, ale o wielu rzeczach już wiedziałem z racji, że się nimi interesowałem. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Gorąco polecam osobom, które chcą dowiedzieć się do czego są powołane, zdolne i przeznaczone.
Zatraceni w kartkach

Multimedia (1)

Ewa Mukoid o "Książce dla ciebie"