Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Księga tęsknoty Leonard Cohen

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

31,92 zł 39,90 zł oszczędzasz 20%

książka (oprawa twarda)

PREMIERA 06.12.2016

Szczegóły

Seria:
X-Varia
Przekład:
Daniel Wyszogrodzki
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Book of Longing
ISBN:
978-83-7301-808-2
Wydanie:
2 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-06-25
Liczba stron:
260
Format:
142x222

Opis książki

Pełen przewrotnego humoru i autoironii zbiór wierszy, tekstów piosenek, fragmentów prozy poetyckiej i rysunków autora, opatrzonych zabawnymi komentarzami

 

Księga tęsknoty jest dziesiątym tomem poetyckim Leonarda Cohena. Została przetłumaczona na kilkanaście języków, w tym na perski, chiński i hebrajski.

Leonard Cohen, cieszący się uznaniem na całym świecie poeta i piosenkarz, należy do legendarnych artystów naszych czasów, a jego twórczość nie przestaje zaskakiwać. Księga tęsknoty powstawała w ciągu dwudziestu lat w takich miejscach, jak Mount Baldy w południowej Kalifornii, Los Angeles, Montreal i Bombaj. Książka stanowi kontynuację głośnej Book of Mercy (Księgi miłosierdzia) wydanej w 1984 roku, ale po raz pierwszy prezentuje intrygujące i zabawne rysunki autora. Księga tęsknoty zawiera wszystkie elementy, które sprawiły, że fascynująca twórczość Leonarda Cohena zdobyła światowy rozgłos.

Leonard Cohen to znany poeta, powieściopisarz i pieśniarz. Absolwent wydziału humanistycznego Uniwersytetu McGill w Montrealu. Debiutował jako poeta tomem wierszy Porównajmy mitologie, jego powieść Piękni przegrani zdobyła rozgłos w wielu krajach świata. Sławę przyniosły artyście piosenki autorskie, wykonywane i nagrywane od 1967 roku, m.in. Suzanne, Bird On A Wire, Dance Me To The End Of Love, Hallelujah, First We Take Manhattan, In My Secret Life.

Twórczość Leonarda Cohena spotkała się z większym entuzjazmem w Europie, niż na kontynencie amerykańskim. Polska nie była wyjątkiem – znaczącą rolę w popularyzacji piosenek artysty odegrała działalność Macieja Zembatego. W 1985 roku Leonard Cohen odwiedził Polskę po raz pierwszy. Jego koncertom towarzyszyła atmosfera sensacji i stały się wydarzeniem kulturalnym dekady. Powrócił dopiero w 2007 roku jako gość Anjani, którą wspierał w promocji płyty Blue Alert. Wielkim sukcesem okazało się światowe tournée artysty zapoczątkowane w 2008 roku. Wystąpił w Polsce w latach 2008, 2010 i 2013.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Rama).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)