Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Który stawał na wysokości zadania
David Lodge

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Przekład:
Ewa Ledóchowicz
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
A MAN OF PARTS
ISBN:
978-83-7510-689-3
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-05-08
Liczba stron:
528
Format:
150 x 225

Opis książki

Sfabularyzowana biografia Herberta George’a Wellsa

H.G. – tak nazywali go najbliżsi – Wells, ongiś niezwykle poczytny pisarz, „człowiek, który wymyślił Jutro”, u schyłku Dnia przygląda się swemu obfitującemu w ciekawe wydarzenia, książki i kobiety życiu. Od mało obiecujących początków, kiedy to ledwo się utrzymywał z pensji nauczyciela, po gwałtowny sukces pisarza obdarzonego proroczą wyobraźnią, sukces, który wyniósł go na szczyty obcowania z brytyjską socjetą artystyczną i polityczną. Od flirtu z socjalizmem po żarliwe wcielanie w życie idei wolnej miłości, co owocowało wieloma związkami, nie tylko małżeńskimi, i wieloma… skandalami. Sukces czy porażka…?

Przygląda się szkiełkiem i okiem innego znanego pisarza, Davida Lodge’a, tym ciekawiej więc rysuje się portret człowieka nad wyraz utalentowanego, komety na ówczesnym firmamencie literackim, ale i wewnętrznie rozdartego; osobowości narcystycznej, kobieciarza wielbiącego cielesność, ale i romantyczną stronę miłości, na zmianę zniewalającego i nieznośnego, w tym wszystkim jednak nader intrygującego.

David Lodge jest jednym z najciekawszych pisarzy brytyjskich. Wykładał literaturę angielską na uniwersytetach w Anglii i USA. REBIS opublikował m.in. Zamianę, Mały światek, Terapię, Myśląc... i powieść o Henrym Jamesie, Autor, autor.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)