Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Kuchnia prababci
Elizabeth Gilbert, Margaret Yardley Potter

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Dieta i żywienie
Przekład:
Bożena Jóźwiak
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
AT HOME ON THE RANGE
ISBN:
978-83-7818-426-3
Wydanie:
1 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-04-01
Liczba stron:
304
Format:
150x230

Opis książki

Elizabeth Gilbert, autorka bestsellerowego  Jedz, módl się, kochaj przedstawia książkę kucharską swojej prababci. Po kim pisarka odziedziczyła miłość do jedzenia i talent pisarski? Po prababci…

Podczas rozpakowywania pudeł ze starymi rodzinnymi książkami Elizabeth Gilbert odnalazła zakurzony, pożółkły tom w twardej oprawie  napisany przez jej prababcię, Margaret Yardley Potter. Ta zajmująco i zabawnie napisana książka jest nie tylko poradnikiem kulinarnym, pełnym doskonałych przepisów na wyśmienite potrawy przyrządzane z naturalnych produktów, ale także źródłem ciepłych i dowcipnych historii krzepiących ducha, pełnym literackich odniesień wspomnieniem życia niezwykłej kobiety, jej małżeństwa i wielu lat wypełnionych szczęściem i troską o rodzinę.

Elizabeth Gilbert to uwielbiana na całym świecie pisarka, autorka bestsellerowego Jedz, módl się, kochaj - sfilmowanego z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych - oraz jego kontynuacji I że cię nie opuszczę... REBIS opublikował obie te książki, a także zbiór opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt (nagrodzony Pushcart Prize i nominowany do PEN/Hemingway Award), powieści Ludzie z wysp, Ostatni taki Amerykanin (w finale National Book Award), Botanika duszy (uznana za najlepszą książkę roku 2013 przez m.in. „New York Timesa” „Washington Post” i „Chicago Tribune”) oraz poradnik „twórczej samopomocy” Wielka Magia.

Źródło zdjęcia: (© Timothy Greenfield-Sanders).

Margaret Yardley Potter podczas pisania czerpie z ponad dwudziestu lat doświadczeń w dziedzinie gotowania i podejmowania gości. Poza prowadzeniem kolumny kulinarnej w „Wilmington Star” autorka zajmowała się wieloma rzeczami: malowała, sprzedawała sukienki i grała na fortepianie.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)