Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Labirynt pamięci. Wiwat naród brazylijski!
Joao Ubaldo Ribeiro

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Mistrzowie literatury
Przekład:
Wojciech Charchalis
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Viva o povo Brasileiro
ISBN:
978-83-8062-535-8
Wydanie:
1 (2020)
Data premiery tego wydania:
2020-09-08
Liczba stron:
656
Format:
150x225

Opis książki

Oszałamiający rozmachem fresk o narodzinach Brazylii
Obejmująca niemal 400 lat saga rodziny Amleta Ferreiry i jego synów, rozgrywająca się na tle burzliwej historii wieloetnicznego narodu: niewolnictwa, kanibalizmu, połowów wielorybów, candomblé, walki o niepodległość…

W meandrach tej opowieści prawda miesza się z fikcją, realizm z magicznością, obrazy okrucieństwa z niezwykłym liryzmem. Nadzwyczaj gęsty poemat epicki, będący zarazem krytyką współczesnej autorowi dyktatury i mitologizacji historii prowadzonej dla celów politycznych, który zachwycił zarówno czytelników, jak i krytyków.

Joao Ubaldo Ribeiro (1941 - 2014) - dziennikarz, wykładowca akademicki, dysydent i prozaik, uważany za jednego z najważniejszych pisarzy brazylijskich. W 1994 roku w uznaniu dla jego twórczości wybrano go do elitarnego grona członków Brazylijskiej Akademii Literatury. Kilka jego utworów zostało zekranizowanych. Dwukrotnie otrzymał najważniejszą brazylijską nagrodę literacką Prémio Jabuti, m.in. w roku 1984 za Labirynt pamięci. Wiwat naród brazylijski! W 2008 r. wyróżniony najważniejszą w świecie języka portugalskiego nagrodą Prémio Camoes. W Polsce ukazał się jego Dziennik latarni.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)