Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Ład polityczny i polityczny regres
Francis Fukuyama

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

55,20 zł 69,00 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Nowe Horyzonty
Przekład:
Jan Pyka
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
POLITICAL ORDER AND POLITICAL DECAY. Vol. 2
ISBN:
978-83-7818-719-6
Wydanie:
1 (2015)
Data premiery tego wydania:
2015-10-06
Liczba stron:
720
Format:
150x225

Opis książki

Drugi tom przełomowego dzieła o historii nowoczesnego państwa

Michael Lind w „New York Timesie” opisał pierwszy tom Historii ładu politycznego Francisa Fukuyamy jako „ważne dokonanie jednego z wiodących intelektualistów naszych czasów”. A w „Washington Post” Gerard DeGrote wyraził swój zachwyt następującymi słowami: „To jest książka, która będzie pamiętana. Dajcie mi drugi tom” .

Drugi tom jest wreszcie gotowy i tym samym zostało ukończone najważniejsze dzieło z dziedziny myśli politycznej co najmniej ostatniego pokolenia. Postawiwszy kluczowe pytanie, jak społeczeństwa rozwijają silne, bezosobowe i odpowiedzialne  wobec obywateli instytucje, Fukuyama kontynuuje swoją opowieść, rozpoczynając od rewolucji przemysłowej i kończąc na tak zwanej Arabskiej Wiośnie oraz głębokich dysfunkcjach  życia politycznego współczesnej Ameryki. Bada wpływ korupcji na jakość rządzenia i szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego niektórym społeczeństwom udało się ją wykorzenić. Zgłębia spuściznę kolonializmu w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji i przedstawia wnikliwe wytłumaczenie,  dlaczego niektóre regiony świata rozkwitły i rozwinęły się szybciej niż inne. I śmiało podejmuje temat przyszłości demokracji w obliczu rosnącej globalnej klasy średniej i pogłębiającego się paraliżu politycznego na Zachodzie.

Ład polityczny i polityczny regres – szeroko zakrojony, mistrzowski opis zmagań na rzecz stworzenia dobrze funkcjonującego, nowoczesnego państwa – jest skazany na sukces i na to, że stanie się dziełem klasycznym.

Francis Fukuyama jest politologiem, filozofem polityki oraz ekonomistą, profesorem ekonomii politycznej w Stanford University. Wcześniej wykładał m.in. w Johns Hopkins University. Fukuyama był analitykiem w RAND Corporation i pełnił funkcję zastępcy dyrektora zespołu planowania politycznego Departamentu Stanu. Spośród jego książek Dom Wydawniczy REBIS opublikował Budowanie państwa, Amerykę na rozdrożu, Historię ładu politycznego oraz Ład polityczny i polityczny regres.

Choć z jego tezami można zgadzać się lub nie, Fukuyama wprowadził do rozważań o polityce poważną filozofię, nadając im przez to nową jakość.- Mackubin Thomas Owens, „The Washington Times”

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)