Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Ład polityczny i polityczny regres
Francis Fukuyama

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

17,25 zł 69,00 zł oszczędzasz 75%

Szczegóły

Seria:
Nowe Horyzonty
Przekład:
Jan Pyka
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
POLITICAL ORDER AND POLITICAL DECAY. Vol. 2
ISBN:
978-83-7818-719-6
Wydanie:
1 (2015)
Data premiery tego wydania:
2015-10-06
Liczba stron:
720
Format:
150x225

Opis książki

Drugi tom przełomowego dzieła o historii nowoczesnego państwa

Michael Lind w „New York Timesie” opisał pierwszy tom Historii ładu politycznego Francisa Fukuyamy jako „ważne dokonanie jednego z wiodących intelektualistów naszych czasów”. A w „Washington Post” Gerard DeGrote wyraził swój zachwyt następującymi słowami: „To jest książka, która będzie pamiętana. Dajcie mi drugi tom” .

Drugi tom jest wreszcie gotowy i tym samym zostało ukończone najważniejsze dzieło z dziedziny myśli politycznej co najmniej ostatniego pokolenia. Postawiwszy kluczowe pytanie, jak społeczeństwa rozwijają silne, bezosobowe i odpowiedzialne  wobec obywateli instytucje, Fukuyama kontynuuje swoją opowieść, rozpoczynając od rewolucji przemysłowej i kończąc na tak zwanej Arabskiej Wiośnie oraz głębokich dysfunkcjach  życia politycznego współczesnej Ameryki. Bada wpływ korupcji na jakość rządzenia i szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego niektórym społeczeństwom udało się ją wykorzenić. Zgłębia spuściznę kolonializmu w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji i przedstawia wnikliwe wytłumaczenie,  dlaczego niektóre regiony świata rozkwitły i rozwinęły się szybciej niż inne. I śmiało podejmuje temat przyszłości demokracji w obliczu rosnącej globalnej klasy średniej i pogłębiającego się paraliżu politycznego na Zachodzie.

Ład polityczny i polityczny regres – szeroko zakrojony, mistrzowski opis zmagań na rzecz stworzenia dobrze funkcjonującego, nowoczesnego państwa – jest skazany na sukces i na to, że stanie się dziełem klasycznym.

Francis Fukuyama jest profesorem w Instytucie Badań Międzynarodowych Uniwersytetu Stanforda. Wykładał na uniwersytetach Johnsa Hopkinsa i George’a Masona, był ekspertem od ZSRR w RAND Corporation i zastępcą dyrektora Zespołu Planowania Politycznego w Departamencie Stanu. Autor m.in. książek: Koniec historii i ostatni człowiek, Budowanie państwa (REBIS 2005), Ameryka na rozdrożu (REBIS 2006), Historia ładu politycznego (REBIS 2012), Ład polityczny i polityczny regres (REBIS 2015), Tożsamość (REBIS 2018). Mieszka z rodziną w Kalifornii.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)