Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Łańcuch Proroka
Luis Montero Manglano

Poszukiwacze |2

Format i cena:

książka (oprawa zintegr.)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Sensacja
Przekład:
Agata Ostrowska, Katarzyna Okrasko
Oprawa:
zintegrowana
Tytuł oryginalny:
LA CADENA DEL PROFETA
ISBN:
978-83-8062-042-1
Wydanie:
1 (2016)
Data premiery tego wydania:
2016-09-13
Liczba stron:
560
Format:
135x215

Opis książki

Drugi, po Stole króla Salomona, tom trylogii „Poszukiwacze”.

Niebezpieczna wyprawa do serca Afryki śladem arabskiej relikwii, która zapewnia posiadaczowi mądrość absolutną.

Tajny Korpus Poszukiwaczy, dla którego pracuje Tirso Alfaro, przechodzi trudne chwile. Nad organizacją wisi widmo rozwiązania. Tymczasem dochodzi do serii włamań do archiwów i bibliotek. Ktoś kradnie stary islamski kodeks znany jako Mardud z Sewilli.

Poszukiwacze ruszają do Mali, żeby odnaleźć skarb opisywany w Mardudzie. Ich misja nie będzie prosta: muszą przeniknąć do kraju wyniszczonego przez wojnę pomiędzy Tuaregami, fundamentalistami islamskimi, armią francuską i jednym z najstarszych i najbardziej tajemniczych plemion Afryki. Tirso i jego towarzysze szybko się przekonują, że za jedną ze stron kryje się korporacja Voynich i jej niejasny Projekt Lilith. Wszyscy chcą zdobyć zagadkowy Łańcuch Proroka.

Luis Montero Manglano – urodził się w Madrycie w 1981 roku. Jest dyrektorem ds. kształcenia oraz wykładowcą historii i sztuki średniowiecznej w Ośrodku Studiów Romańskich w Madrycie. Jego książka El lamento de Caín została wyróżniona nagrodą EATER dla najlepszej powieści grozy 2012 roku. DW REBIS opublikował jego doskonałą trylogię „Poszukiwacze” (Stół króla Salomona, Łańcuch Proroka, Miasto Świętych Mężów). Muzeum luster to najnowsza, długo wyczekiwana powieść tego autora.

Prywatnie brat Carli Montero, autorki bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (1)

Mnóstwo zwrotów akcji i rozwiązanych tajemnic. Mangalano w rewelacyjny sposób wiąże prawdę z fikcją, co było mocną stroną poprzedniej części i nadal element ten stoi na wysokim poziomie. Więcej mechaniczna-kulturacja.pl

Multimedia (1)

Luis Montero Manglano poleca "Łańcuch proroka"

Luis Montero Manglano poleca "Łańcuch proroka"