Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Lew Kairu
Scott Oden

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Konrad Majchrzak
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
THE LION OF CAIRO
ISBN:
978-83-7510-830-9
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-07-24
Liczba stron:
464
Format:
150 x 225

Opis książki

Wciągająca opowieść, którą pochłania się jednym tchem

Los imperium spoczywa w rękach asasyna.

Nad brzegami Nilu, w pałacu skrzącym od złota i lazurytu, żyje młody kalif Raszid al-Hasan, marionetkowy władca stojącego na krawędzi przepaści imperium. Kair krwawi – od dworskich intryg wielkiego wezyra i jatek urządzanych przez bojówki zwalczających się fakcji. Niczym rekiny przyciągane zapachem krwi u bram miasta stają wrogie armie – sułtana Damaszku i łacinników Amalryka. Nie wszystko jednak stracone. Ktoś jednak postanawia wyrwać kalifa z opiumowego odurzenia. Wysyła do Egiptu swą najlepszą broń. Asasyna, którego zwą Emirem Sztyletu…

W tej powieści o błyskawicznie rozgrywającej się akcji Oden po mistrzowsku łączy historię z przygodą, obraz średniowiecznego Kairu z żywiołowym wątkiem szpiegowskim, umiejętnie wplatając go w wątki historyczne, które w dużej mierze ukształtowały współczesne oblicze Egiptu.

Wyjątkowość powieści historycznej polega na stworzeniu tak przekonującego dawnego świata (…), że czytelnik nie ma ochoty wracać do świata rzeczywistego. Scott Oden dokonuje tego w swoim Lwie Kairu (…), opowieści, którą odbiera się jak kombinację Baśni z tysiąca i jednej nocy z hitem hollywoodzkim. - Steven Pressfield, autor „Aleksandra Wielkiego” oraz „Kampanii afgańskiej”
Scott Oden urodził się w 1967 roku w Columbus, w stanie Indiana. Od dzieciństwa zafascynowany Egiptem studiował historię i anglistykę w Calhoun College i  University of Alabama, następnie, jak to bywa, imał się najróżniejszych zajęć dorywczych – od dostarczania pizzy, przez pracę w introligatorni, do obsługi klientów w wypożyczalni kaset wideo.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)