Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Lewiatan
Scott Westerfeld

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Jarosław Rybski
Oprawa:
broszura szyta ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
Leviathan
ISBN:
978-83-7510-589-6
Wydanie:
1 (2011)
Data premiery tego wydania:
2011-04-05
Liczba stron:
424
Format:
128 x 197

Opis książki

Powieść przedstawiająca alternatywną wersję historii z 1914 roku  kiedy Europa znalazła się na krawędzi tragicznej wojny

Alek, syn arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i Zofii Chotek, pada ofiarą intryg politycznych i po śmierci rodziców w Sarajewie musi uciekać z Austro-Węgier. Deryn Sharp, która po ojcu baloniarzu odziedziczyła miłość do latania, robi wszystko, aby – nawet podstępem - dostać się do brytyjskich Sił Powietrznych.

Gdy wybucha I wojna światowa, Alek zmierza właśnie uzbrojoną machiną kroczącą do Szwajcarii, a Deryn leci niesamowitym, żywym statkiem powietrznym do Konstantynopola. Ich losy przecinają się niespodziewanie, a następnie splatają nierozerwalnie w serii wspaniałych przygód.

Scott Westerfeld to amerykański autor science fiction i fantasy. Zanim został autorem poczytnych książek dla młodzieży i dorosłych, pracował między innymi w fabryce ołowianych żołnierzyków, był redaktorem podręczników, nauczycielem i informatykiem. Po przeprowadzce do Nowego Jorku zajął się komponowaniem utworów dla tamtejszych teatrów muzycznych. Za pierwszy tom steampunkowego cyklu „Lewiatan” autor zdobył dwie prestiżowe nagrody: Locus oraz Aurealis dla najlepszej książki fantastycznej dla młodzieży w 2009 roku.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Ceridwen).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)