Tło, REBIS
Liczą się tylko wielkie marzenia, Szimon Peres, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Liczą się tylko wielkie marzenia
Szimon Peres

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

7,02 zł 44,90 zł oszczędzasz 84%

e-book (EPUB, MOBI)

30,32 zł 37,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Przekład:
Andrzej Skowroński, Emilia Skowrońska
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
No Room for Small Dreams
ISBN:
978-83-8188-091-6
Wydanie:
1 (2020)
Data premiery tego wydania:
2020-10-13
Liczba stron:
232
Format:
150x225

Opis książki

Odwaga, wyobraźnia i budowa nowoczesnego Izraela
W 1934 roku jedenastoletni Szimon Peres na zawsze opuścił sztetl Wiszniew, znajdujący się wtedy na terenie Polski, i wyemigrował z rodzicami do Ziemi Izraela. Nikt wówczas nie mógłby przewidzieć, że ów skromny jedenastolatek stanie się w przyszłości jednym z najważniejszych polityków XX wieku. Peres służył Izraelowi jako poseł do Knesetu, minister kilku resortów, w tym spraw zagranicznych, premier i prezydent. Odegrał ważną rolę w formowaniu Sił Obronnych Izraela i rozwijaniu programu jądrowego. Zainicjował jedne z najbardziej śmiałych akcji wojskowych w historii, w tym legendarną operację Entebbe. Dzięki niekonwencjonalnym posunięciom uratował gospodarkę kraju. Aby osiągnąć pokój na Bliskim Wschodzie, nadzorował rozmowy izraelsko-palestyńskie, które zaowocowały podpisaniem porozumień z Oslo.

W swojej fascynującej i szczerej autobiografii Peres ukazuje punkty zwrotne historii Izraela z perspektywy świadka i decydenta. Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami, wierząc w to, że młodsze pokolenia odejdą od wojen i zadbają o pokój, bezpieczeństwo i dobrobyt na naszej planecie.

Szimon Peres (1923–2016) w ciągu ponadsześćdziesięcioletniej działalności społecznej i politycznej w znaczący sposób przyczynił się do przekształcenia Izraela w światową potęgę. W 1994 roku otrzymał wspólnie z Icchakiem Rabinem i Jasirem Arafatem Pokojową Nagrodę Nobla. W 1996 roku założył Centrum Peresa na rzecz Pokoju i Innowacji. Zmarł w wieku 93 lat krótko po zakończeniu pracy nad tą autobiografią.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)