Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Ludzie z wysp
Elizabeth Gilbert

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Anna Bernaczyk
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Stern Men
ISBN:
978-83-7510-297-0
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-03-24
Liczba stron:
416
Format:
128 x 197

Opis książki

Wciągająca powieść E. Gilbert, autorki bestselleru Jedz, módl się, kochaj

 

Wciągająca, iście szekspirowska opowieść o uczuciu, a zarazem ciekawy psychologiczny portret specyficznej wyspiarskiej społeczności.

Na dwóch sąsiadujących ze sobą wyspach u wybrzeży Maine lokalni poławiacze homarów od pokoleń zaciekle walczą o łowiska. Osiemnastoletnia Ruth Thomas, córka jednego z nich, jest zdeterminowana, by dołączyć do ich grona. Bystra, energiczna, kompletnie nieromantyczna dziewczyna zakochuje się w końcu w młodym, przystojnym poławiaczu, który niestety należy do najbardziej znienawidzonego klanu. Ten romans będzie miał nieprzewidziane skutki dla mieszkańców obu wysp…

Metaforyczne pisarstwo Gilbert cechują przebłyski geniuszu. - „The New York Times”
Elizabeth Gilbert to uwielbiana na całym świecie pisarka, autorka bestsellerowego Jedz, módl się, kochaj - sfilmowanego z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych - oraz jego kontynuacji I że cię nie opuszczę... REBIS opublikował obie te książki, a także zbiór opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt (nagrodzony Pushcart Prize i nominowany do PEN/Hemingway Award), powieści Ludzie z wysp, Ostatni taki Amerykanin (w finale National Book Award), Botanika duszy (uznana za najlepszą książkę roku 2013 przez m.in. „New York Timesa” „Washington Post” i „Chicago Tribune”) oraz poradnik „twórczej samopomocy” Wielka Magia.

Źródło zdjęcia: (© Timothy Greenfield-Sanders).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)