Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Ludzie z wysp
Elizabeth Gilbert

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

28,72 zł 35,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Anna Bernaczyk
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
Stern Men
ISBN:
978-83-7510-297-0
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-03-24
Liczba stron:
416
Format:
128 x 197

Opis książki

Wciągająca powieść E. Gilbert, autorki bestselleru Jedz, módl się, kochaj

 

Wciągająca, iście szekspirowska opowieść o uczuciu, a zarazem ciekawy psychologiczny portret specyficznej wyspiarskiej społeczności.

Na dwóch sąsiadujących ze sobą wyspach u wybrzeży Maine lokalni poławiacze homarów od pokoleń zaciekle walczą o łowiska. Osiemnastoletnia Ruth Thomas, córka jednego z nich, jest zdeterminowana, by dołączyć do ich grona. Bystra, energiczna, kompletnie nieromantyczna dziewczyna zakochuje się w końcu w młodym, przystojnym poławiaczu, który niestety należy do najbardziej znienawidzonego klanu. Ten romans będzie miał nieprzewidziane skutki dla mieszkańców obu wysp…

Metaforyczne pisarstwo Gilbert cechują przebłyski geniuszu. - „The New York Times”
Elizabeth Gilbert to autorka światowego bestselleru Jedz, módl się, kochaj oraz jego kontynuacji I że cię nie opuszczę… Pierwsza książka doczekała się ekranizacji z Julią Roberts i Javierem Bardemem w rolach głównych. Zanim autorka osiągnęła tak spektakularny sukces, napisała powieści Ludzie z wysp i Ostatni taki Amerykanin (w finale National Book Award). Za zbiór opowiadań Imiona kwiatów i dziewcząt otrzymała Pushcart Prize i była nominowana do Pen/Hemingway Award. Pracowała też jako dziennikarka w „GQ”, jej artykuły uzyskały trzy nominacje do National Magazine Award. REBIS opublikował wszystkie wymienione książki jej autorstwa, a także Botanikę duszy.

Źródło zdjęcia: (© Timothy Greenfield-Sanders).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)