Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Majorowie
W.E.B. Griffin

Braterstwo broni |3

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Thriller
Przekład:
Piotr Kuś
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
THE MAJORS
ISBN:
978-83-7301-976-8
Wydanie:
1 (2008)
Data premiery tego wydania:
2008-03-04
Liczba stron:
408
Format:
135 x 215

Opis książki

Kolejny tom bestsellerowego cyklu „Braterstwo broni”

 

Trzeci tom żołnierskiej sagi - tętniąca życiem historia czterech wojskowych karier. Kontynuacja Poruczników i Kapitanów


Dien Bien Phu. Sajgon. Hanoi. W 1954 roku były to tylko egzotyczne nazwy z kampanii prowadzonej przez Francuzów na drugiej półkuli. Wkrótce jednak zrobiło się o nich głośno na całym świecie, gdy na pomoc zostali wezwani żołnierze amerykańscy, doświadczeni w walkach na skąpanych we krwi plażach Normandii i polach minowych Korei. To oni odegrają decydującą rolę w walce z siłami partzanckimi Ho Chi Minha. Dla jednych "sekretna'' wojna w Indochinach była szczytem głupoty, innym dała okazję do wzniesienia się na szczyty chwały. Wśród tych ostatnich znaleźli się również majorowie: Lowell, Felter, MacMillan i Parker, bohaterowie niezapomnianej sagi "Braterstwo broni".


W.E.B. Griffin jest autorem wielu amerykańskich bestsellerów o tematyce wojskowej. „Braterstwo Broni” to, obok „Korpusu”, jedno z najsłynniejszych jego dzieł.

Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazały się też trzy tomy cyklu „Prezydencki agent”: Z rozkazu prezydenta, Zakładniczka i Łowcy.

W.E.B. Griffin –  (1929-2019) uznany przez „Publishers Weekly” za „profesora amerykańskiej literatury sensacyjnej” – był żołnierzem amerykańskich oddziałów w Niemczech, korespondentem wojennym i oficerem informacyjnym w Korei. Autor ponad 50 powieści, które przetłumaczone na kilkanaście języków rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy, windując autora na pierwsze miejsca bestsellerów „The New York Times”, „The Wall Street Journal” i „Publishers Weekly”. DW REBIS opublikował jego cykle „Prezydencki agent” i „Braterstwo broni”. W cyklu „Tajne operacje” ukazały się powieści Ściśle tajne i Opcja zabójstwa.

Z historykiem Carlo D'Este założył i rozpoczął prowadzenie seminarium Williama E. Colby'ego na temat wywiadu, wojskowości i dyplomacji. W 1991 roku otrzymał za wybitną służbę odznaczenie od U.S. Marine Corps Combat Correspondents Association, natomiast w 1999 roku, podczas setnego Narodowego Konwentu w Kansas City, wręczono mu nagrodę Veterans of Foreign Wars News Media. Przyjęto go jako honorowego członka m.in. w szeregi Zakonu św. Jerzego (U.S. Armor Association) i Zakonu św. Andrzeja (U.S. Army Aviation Association).

Źródło zdjęcia: esencja.stopklatka.pl

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)