Tło, REBIS
Malowane henną, Alka Joshi, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Pobierz fragment : EPUB | MOBI
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Malowane henną
Alka Joshi

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

31,92 zł 39,90 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

27,12 zł 33,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Agnieszka Jacewicz
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
The Henna Artist
ISBN:
978-83-8188-267-5
Wydanie:
1 (2021)
Data premiery tego wydania:
2021-05-04
Liczba stron:
384
Format:
135x215

Opis książki

Powieść, którą poleca Reese Witherspoon!

Fascynująca opowieść o zmaganiach kobiety, która pragnie realizować własne cele w społeczeństwie oscylującym między tradycją a nowoczesnością.

Po ucieczce od męża i od życia w zapadłej wsi Lakszmi pokonuje drogę, która ostatecznie doprowadzi ją do Dźajpuru, rozedrganego kolorami i dźwiękami Różowego Miasta, i do pozycji wybitnej hennistki.

Jako słynąca z niepowtarzalnych wzorów rozchwytywana artystka i powierniczka kobiet z najwyższych kast poznaje ich najgłębiej skrywane tajemnice, lecz nikomu nie może zdradzić swojej… Zawiść i plotki mogłyby zniszczyć jej reputację i unicestwić marzenie o niezależności.

Ekscytujący bohaterowie, działająca na wyobraźnię symbolika i soczysty styl tej powieści otwierają przed nami drzwi do świata zarazem barwnego, pasjonującego i okrutnego. Ta historia jest tak sugestywna, że pozwala poczuć chłodny dotyk henny na skórze, słodycz kardamonowych rabri na języku i aromat egzotycznych olejków w powietrzu.

Joshi po mistrzowsku równoważy pragnienie samopoznania z potrzebą rodzinnej miłości. - Publishers Weekly
Barwna i pełna smaków i wzorów powieść Malowane henną jest niezwykłym spojrzeniem na kulturę Indii. - recenzja Bookpage
Świat tak barwny, pełen świateł i dźwięków, tak bogaty w upajające zapachy i obrazy Indii, że chciałoby się zamieszkać na stronach tej powieści. - Janis Cooke Newman, autorka A Master Plan for Rescue
Alka Joshi ukończyła Stanford University i California College of the Arts. Jest copywriterką, doradczynią marketingową i ilustratorką. Urodziła się w Indiach, w Radźasthanie. Kiedy miała dziewięć lat, jej rodzina przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Obecnie wraz z mężem i dwoma niesfornymi psiakami mieszka na półwyspie Monterey w Kalifornii. Malowane henną jest jej pierwszą powieścią, już przełożoną na dwadzieścia trzy języki. Trwają przygotowania do adaptacji telewizyjnej z udziałem Freidy Pinto. Wkrótce ukaże się kontynuacja tej powieści – The Secret Keeper of Jaipur. Photo by: (© Garry Bailey)

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)