Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Marchia Cienia
Tad Williams

Marchia Cienia |1

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Fantasy
Przekład:
Paweł Kruk
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Shadowmarch, volume 1
ISBN:
83-7301-770-4
Wydanie:
1 (2006)
Data premiery tego wydania:
2006-05-23
Liczba stron:
732
Format:
132 x 202

Opis książki

Pierwszy tom trylogii fantasy „Marchia cienia”

 

Marchia Cienia to pierwszy tom pasjonującej trylogii o tym samym tytule znakomitego autora fantasy.

Przez wieki zasnuta mgłą Granica Cienia oddzielała ziemie ludzi od utraconych przez nich w wielkiej wojnie północnych terytoriów zamieszkanych przez tajemniczych Qarów. Teraz zaś niepokojące pasmo mgły zaczęło się przesuwać i zagarniać południowe tereny. Tymczasem panująca w Marchii Południowej królewska rodzina przeżywa kryzys: prawowity władca, Olin, przebywa w niewoli, książę regent zostaje brutalnie zamordowany, a jedynymi pretendentami do tronu i obrońcami królestwa pozostają królewskie bliźnięta, niepełnosprawny Barrick i jego siostra Briony. Qarowie nie są jednak jedynym niebezpieczeństwem. Za inną granicą bowiem czai się żądny władzy autarcha. Zło i zdrada zdają się czyhać wszędzie… Czy młodzi książęta poradzą sobie w obliczu piętrzących się trudności?

 

Tad Williams (ur. 1957) jest człowiekiem o niemal renesansowej osobowości, okrzyknięto go też największym talentem w fantasy od czasu Tolkiena. REBIS opublikował jego trylogię „Pamięć, Smutek i Cierń” oraz drugi cykl „Inny Świat”. Polski czytelnik zna także inne jego powieści: Czas Kalibana, Dziecko z miasta przeszłości i Pieśń Łowcy.

 

Tad Williams (ur. 1957) to człowiek o niemal renesansowej osobowości. Światową sławę przyniósł mu wydany w 1988 roku pierwszy tom cyklu „Pamięć, Smutek i Cierń”. Okrzyknięto go wtedy największym talentem w fantasy po Tolkienie. Dotychczas książki Williamsa przełożono na kilkadziesiąt języków. REBIS opublikował trylogię „Pamięć, Smutek i Cierń” oraz cykle: „Inny Świat”, „Marchia Cienia”, „Zwyczajna Farma” (we współpracy z Deborah Beale) i doskonałą serię o Bobbym Dolarze.

www.tadwilliams.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)