Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Marsz Czarnych Diabłów
Evan McGilvray

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Jarosław Kotarski
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
THE BLACK DEVILS' MARCH - A DOOMED ODYSSEY
ISBN:
978-83-7301-893-8
Wydanie:
4 (2014)
Data premiery tego wydania:
2014-02-25
Liczba stron:
320
Format:
150x225

Opis książki

Doskonała monografia 1. Dywizji gen. Maczka

Marsz Czarnych Diabłów. Odyseja 1. Dywizji Pancernej generała Maczka to doskonała monografia jednego z najsłynniejszych polskich oddziałów biorących udział w drugiej wojny światowej.

Evan McGilvray opisuje rodowód tej formacji, jej powstawanie na obczyźnie, nieuchronne uwikłanie w politykę i chlubny szlak bojowy w okupowanej Europie – poczynając od Normandii, przez Belgię i Holandię, a kończąc na niemieckim Wilhelmshaven. 1. Dywizja – duma Polaków walczących u boku aliantów, wartość polityczna sama w sobie i nadzieja na odzyskanie godności i suwerenności – odniosła gorzkie zwycięstwo. Na oczach żołnierzy Stanisława Maczka, ofiar wielkiej polityki, Polska, która miała odzyskać niepodległość, ponownie znalazła się pod okupacją.

Evan McGilvray urodził się w 1961 roku w Winchester. Jest absolwentem University of London, prowadził badania na University of Bradford, doktoryzował się na University of Leeds. Od lat zgłębia historię polskiej armii i politykę polskiego rządu emigracyjnego w czasie II wojny światowej, zwłaszcza w kontekście jego stosunków z rządem brytyjskim. W latach 1991-1994 McGilvray mieszkał w Polsce.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)