Tło, REBIS
Medyceusze. Tajemnica Montefeltra, Marcello Simonetta, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Medyceusze. Tajemnica Montefeltra
Marcello Simonetta

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

11,22 zł 44,90 zł oszczędzasz 75%

e-book (EPUB, MOBI)

31,92 zł 39,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Alicja Bruś
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
L’enigma Montefeltro
ISBN:
978-83-8188-123-4
Wydanie:
1 (2020)
Data premiery tego wydania:
2020-09-29
Liczba stron:
288
Format:
150x225

Opis książki

Intrygi dworskie od spisku Pazzich do powstania Kaplicy Sykstyńskiej

W tym doskonale udokumentowanym opracowaniu, które czyta się jak najlepszy thriller historyczny, autor rozwiązuje jedną z największych zagadek renesansu, wydobywając na światło dzienne prawdę ukrytą w pewnym zaszyfrowanym liście, którego adresatem był papież Sykstus IV.

26 kwietnia 1478 roku podczas mszy w katedrze florenckiej doszło do zamachu na życie Wawrzyńca i Juliana Medyceuszy, władców Florencji. Wawrzyńcowi udało się schronić w zakrystii, ale Julian zginął od kilkunastu ciosów sztyletem. Od tego czasu minęło ponad pięćset lat, a o spisku Pazzich napisano już bardzo wiele. Ale prawda o tym, kto naprawdę stał za zamachem i włożył broń w dłonie Pazzich, wciąż czekała na odkrycie.

Tajemnica Montefeltra to pasjonująca historia pełna zwrotów akcji, w której obok intryg i zdrad znalazło się też miejsce dla fresków z Kaplicy Sykstyńskiej – narzędzia ostatniej, bezlitosnej wendety Medyceuszy.

Doskonały zbiór niezwykle ważnych i mrożących krew w żyłach historii. - Corriere della Sera
Napisana dynamicznie i wnikliwie Tajemnica Montefeltra z pewnością przyczyni się do lepszego poznania historii renesansowej Italii. - The Times Literary Supplement
Marcello Simonetta – ur. 1968, ukończył studia w Rzymie i zdobył doktorat na uniwersytecie w Yale. Wykłada historię Europy i teorię polityczną w Paryżu. Był dokumentarzystą, kuratorem wystaw i konsultantem historycznym przy tworzeniu znanych gier komputerowych.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)