Tło, REBIS
Medytacje na każdy dzień. Ścieżka do spokoju,  Dalajlama, Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Medytacje na każdy dzień. Ścieżka do spokoju
Dalajlama

Czas realizacji: 24 h

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

47,92 zł 59,90 zł oszczędzasz 20%

e-book (EPUB, MOBI)

35,92 zł 44,90 zł oszczędzasz 20%

Szczegóły

Seria:
Dalajlama
Przekład:
Joanna Grabiak
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
The Path to Tranquility: Daily Meditations
ISBN:
978-83-8188-624-6
Wydanie:
2 (2022)
Data premiery tego wydania:
2020-11-10
Liczba stron:
440
Format:
125x204

Opis książki

Książka ta zawiera przemyślenia, powiedzenia i przypowieści zaczerpnięte z nauk jednego z największych nauczycieli duchowych świata.
Cytaty, przedstawione w formie codziennych refleksji, po jednej na każdy dzień roku, odzwierciedlają całościową wizję świata Dalajlamy. W każdym z nich w ujmująco bezpośredni sposób omawia on niemal wszystkie aspekty ludzkiego życia, rozważając różnorodne zagadnienia: od różnic religijnych do etyki reklamy. Pomimo szczerej akceptacji współczesnego świata Jego Świątobliwość ani na chwilę nie pozwala nam zapomnieć, jak ważna jest zwyczajna dobroć i współczujące serce.

Słowa Dalajlamy – mądre, inspirujące i przesycone duchem humanizmu – przynoszą wszystkim ludziom pełne nadziei przesłanie oraz głęboką, a zarazem łatwą do zrozumienia filozofię współczucia i niestosowania przemocy.

Dalajlama Tenzin Gyatso, uznawany za inkarnację Awalokiteśwary, to przebywający od 1959 roku na emigracji przywódca Tybetańczyków, niekwestionowany autorytet moralny i laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Uważany jest za wielkiego mistrza duchowej ścieżki i stawiany w jednym rzędzie z tak poważanymi postaciami, jak choćby Jan Paweł II.

Źródło zdjęcia: Wikipedia (© Luca Galuzzi).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)