Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Memnon
Scott Oden

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Powieść historyczna
Przekład:
Paweł Korombel
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
ISBN:
978-83-7510-213-0
Wydanie:
1 (2009)
Data premiery tego wydania:
2009-09-01
Liczba stron:
504
Format:
150 x 225

Opis książki

Opowieść o triumfach i tragediach, miłości i determinacji, która kazała Grekowi zmierzyć się z najsławniejszym wodzem starożytności

Memnon z Rodos, według starożytnych niedościgniony strateg i człowiek wielkiej odwagi, jest godnym przeciwnikiem Aleksandra Wielkiego. Postawiony przez Dariusza III na czele wojsk i floty perskiej chce przenieść teatr działań wojennych do Grecji i Macedonii.

W historii jego losów snutej przez tajemniczą kobietę odsłania się nadzwyczaj barwny obraz nietuzinkowej postaci, przez swój lud uważanej za zdrajcę, w oczach rywali zaś będącej li tylko najemnikiem. Poruszająca opowieść o jego triumfach i tragediach, miłości i determinacji, która kazała Grekowi zmierzyć się z najsławniejszym wodzem starożytności.

Scott Oden urodził się w 1967 roku w Columbus, w stanie Indiana. Od dzieciństwa zafascynowany Egiptem studiował historię i anglistykę w Calhoun College i  University of Alabama, następnie, jak to bywa, imał się najróżniejszych zajęć dorywczych – od dostarczania pizzy, przez pracę w introligatorni, do obsługi klientów w wypożyczalni kaset wideo.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)