Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Miesiąc niedziel
John Updike

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Salamandra
Przekład:
Jerzy Kozłowski
Oprawa:
całopapierowa
Tytuł oryginalny:
A MONTH OF SUNDAYS
ISBN:
978-83-7510-769-2
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-03-13
Liczba stron:
240
Format:
128 x 197

Opis książki

Arcydzieło inteligentnego humoru pełne błyskotliwych spostrzeżeń, freudowskich pomyłek i gier słownych

W połowie lat siedemdziesiątych w Ameryce ogarniętej rewolucją seksualną pastor Tom Marshfield, choć żonaty, cudzołoży bez umiaru. Gdy sprawa wychodzi na jaw i w parafii wybucha skandal, trafia do specjalnego ośrodka dla „upadłych” księży. Przez miesiąc ma za zadanie – w ramach terapii – codziennie prowadzić zapiski. I każdego dnia rano, spisując swoją historię, wspominając dzieciństwo i lata młodości, snuje rozważania na temat życia i śmierci, seksu, Boga, natury cudów, małżeństwa, zdrady, chrześcijaństwa, wiary i wielu innych kwestii. Siłą nawyku „wygłasza” również kilka kazań, w których prezentuje dość niekonwencjonalne podejście do biblijnych treści.

Z tej miejscami zabawnej, miejscami zaś poruszającej spowiedzi, pełnej błyskotliwych spostrzeżeń, freudowskich pomyłek i gier słownych, wyłania się jedna z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych postaci stworzonych przez Updike’a – lubieżnego duchownego, którego jedyną przypadłością, według własnej diagnozy, jest człowieczeństwo.

John Updike (1932-2009) był eseistą, poetą i prozaikiem. Największą sławę przyniósł mu cykl powieściowy o Króliku. Updike zdobył  wiele najważniejszych amerykańskich nagród literackich, m.in. Pulitzera, National Book Award  i American  Book Award. Regularnie wymieniany był  w gronie kandydatów do literackiej Nagrody Nobla.
Rebis opublikował w serii „Mistrzowie literatury” jego powieści Szukajcie mego oblicza i Miasteczka oraz zbiór opowiadań A potem...,  natomiast w serii z Salamandrą – Terrorystę, powieść zaliczaną do najważniejszych  dzieł literackich ostatnich lat, oraz Miesiąc niedzielCzarownice z Eastwick i Wdowy z Eastwick.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)