Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Miłość, płeć i matriarchat
Erich Fromm

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Wodnik
Przekład:
Beata Radomska, Grzegorz Sowinski
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Love, Sexuality and Matriarchy
ISBN:
978-83-7510-763-0
Wydanie:
5 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-09-17
Liczba stron:
208
Format:
125x195

Opis książki

Zbiór tekstów poświęconych kwestii płci

 

Miłość, płeć i matriarchat to zbiór tekstów poświęconych kwestii płci. Fromm rozważa tu zagadnienia funkcjonalizacji różnic między płcią męską i żeńską, jej wpływ na przeżywanie tożsamości indywidualnej i współżycie ludzi. Rozważa kwestię związku między płcią a charakterem człowieka, odnosi się do zagadnienia homoseksualizmu oraz analizuje wpływ matriarchalnych i patriarchalnych struktur społecznych na związki między obiema płciami.

Fromm głosił: „Nie sposób zrozumieć ani psychologii kobiety, ani psychologii mężczyzny, jeśli się nie pamięta, że od mniej więcej sześciu tysięcy lat pomiędzy obiema płciami panuje stan wojny”.

Erich Fromm (1900–1980)był jednym z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych myślicieli XX wieku. Stworzył własny system zwany psychoanalizą humanistyczną, do którego wprowadził problematykę społeczną. REBIS spośród jego prac opublikował także: Mieć czy być?, Kryzys psychoanalizy, O sztuce miłości, Miłość, płeć i matriarchat oraz napisany wspólnie z D.T. Suzukim i Richardem De Martino Buddyzm zen i psychoanaliza.

Źródło grafiki: Wikipedia (© Arturo Espinosa).

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)