Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Miraż
Matt Ruff

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Thriller
Przekład:
Zbigniew A. Królicki
Oprawa:
broszura klejona ze skrzydełkami
Tytuł oryginalny:
THE MIRAGE
ISBN:
978-83-7818-446-1
Wydanie:
1 (2013)
Data premiery tego wydania:
2013-09-10
Liczba stron:
440
Format:
135x215

Opis książki

„Jedna z najodważniejszych powieści inspirowanych tragicznymi zamachami z 11 września” – „The Seattle Times”

Totalnie zwala z nóg – w dobrym tego słowa znaczeniu (…) Ruff z zapałem wywraca do góry nogami historię świata, prowokująco ją komentując. - „Booklist”
Podobnie jak w Spisku przeciwko Ameryce Rotha założenie leżące u podstaw tej alternatywnej historii jest ekscytujące. - „The New York Post”
Mieszanka niczym z gabinetu luster w wesołym miasteczku, w której H.G.Wells i Graham Greene zderzają się z Opowieściami z tysiąca i jednej nocy oraz Matrixem (…) Ruff oszałamia i zadziwia czytelnika swoją pełną fantastyki i fantastyczną opowieścią. - „BookPage”
Jedna z najodważniejszych powieści inspirowanych tragicznymi zamachami z 11 września. - „The Seattle Times”

9.11.2001. Fanatyczni chrześcijańscy fundamentaliści z Ameryki Północnej porywają cztery samoloty. Dwa z nich uderzają w bliźniacze wieże w Bagdadzie, który należy do największych miast Zjednoczonych Państw Arabskich, światowego supermocarstwa. W odwecie arabskie władze, wspierane przez perskich i izraelskich sojuszników, ogłaszają wojnę z terroryzmem. Siły koalicji rozpoczynają inwazję na Amerykę i po odniesieniu zwycięstwa wyznaczają Zieloną Strefę w Waszyngtonie.

2009. Mustafa al-Baghdadi, agent Arabskich Służb Bezpieczeństwa Narodowego, przesłuchuje amerykańskiego zamachowca samobójcę. Więzień utrzymuje, że cały świat jest tylko mirażem – że w rzeczywistości to Ameryka jest supermocarstwem i nie istnieje żaden związek arabskich państw. Inni schwytani terroryści również wygłaszają podobne opinie i niebawem okazuje się, że zagadką mirażu interesuje się wiele wpływowych osób, między innymi gangster Saddam Husajn i bohater wojenny, senator Osama bin Laden...

Prowokująca i błyskotliwa alternatywna wizja historii, porównywana do najwybitniejszych powieści Philipa Rotha, Philipa K. Dicka i Michaela Chabona.

Matt Ruff jest autorem powieści Set His Mouse in Order (nagroda Jamesa Tiptree, Jr. w 2003 r.) Głupiec na wzgórzu, Ścieki, gaz i prąd oraz Złe Małpy (REBIS 2009 – nagroda Washington State Book Award w 2008 r.). Mieszka z żoną w Seattle.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)