Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Mity, podania i wierzenia dawnych Słowian
Jerzy Strzelczyk

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

CHWILOWO NIEDOSTĘPNE

Szczegóły

Seria:
Mity i legendy
Oprawa:
całopapierowa
ISBN:
978-83-7301-973-7
Wydanie:
3 (2008)
Data premiery tego wydania:
2007-04-12
Liczba stron:
268
Format:
150 x 225

Opis książki

Dzieje naszych słowiańskich przodków, początki ludów i państw - dla wszystkich szukających w przeszłości własnych korzeni.

Mity, podania i wierzenia dawnych Słowian to w ujęciu autora „prawdziwa historia Nierzeczywistego”, świata wyobrażeń naszych odległych, słowiańskich przodków o istotach nadprzyrodzonych, przede wszystkim boskich i demonicznych, o początkach ludów i państw oraz postaciach, zjawiskach i pojęciach, które z niejakim prawdopodobieństwem można związać z czasami przedchrześcijańskimi.

Jest to książka wyjątkowo interesująca dla polskiego czytelnika szukającego głęboko w przeszłości korzeni własnych i braci Słowian. Dom Wydawniczy REBIS wznowił ją w rozszerzonej wersji.

Jerzy Strzelczyk jest historykiem mediewistą, badaczem między innymi dziejów Słowiańszczyzny, profesorem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Opublikował wiele prac, a wśród nich: Iroszkoci w kulturze średniowiecznej Europy, Wandalowie i ich afrykańskie państwo, Mieszko Pierwszy, Słowianie połabscy, Odkrywanie Europy, Klucz do poznania nieba, Średniowieczny obraz świata.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)