Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Moriarty
Anthony Horowitz

Szczegóły

Seria:
Kryminał
Przekład:
Maciej Szymański
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
ISBN:
978-83-7818-668-7
Wydanie:
1 (2015)
Data premiery tego wydania:
2015-03-03
Liczba stron:
288
Format:
135x215

Opis książki

Sherlock Holmes nie żyje. Zapada zmrok.

Stało się! W pamiętnym starciu nad wodospadem Reichenbach przepadli  Sherlock Holmes i jego arcywróg, profesor James Moriarty. Policjanci ze Scotland Yardu opłakują największego z detektywów, a przestępcza brać Londynu tęskni za swym hersztem - zwłaszcza że na horyzoncie pojawia się nowa, brutalna siła zza oceanu, gotowa przejąć kontrolę nad półświatkiem: gang Clarence’a Devereux. Śledczy Frederick Chase z Agencji Detektywistycznej Pinkertona, który podąża jego tropem, znajduje sprzymierzeńca w osobie inspektora Athelneya Jonesa, gorliwego naśladowcy samego Holmesa.

Wkrótce jednak zaczną ginąć ludzie, a gra pozorów, w którą uwikłają się  bohaterowie, doprowadzi ich do zaskakującego finału.

Z pasją odtwarzający ducha, styl, suspens i atmosferę oryginalnych opowiadań, umiejętnie skomponowany hołd dla twórczości Conan Doyle’a – książka, której trudno się oprzeć. - „Sunday Times”
Wydaje się, że to mało prawdopodobne, a może nawet niemożliwe, a jednak to prawda! Holmes wrócił i jest w świetnej formie. - „Independent on Sunday”
Zatem brawo, panie Horowitz. Miejmy nadzieję, że sławetna skrzynia zawiera jeszcze wiele spraw, które przed nami odkryje. - „Financial Times”
Wyśmienita – prawdę mówiąc, twierdzę nawet, że lepsza od którejkolwiek z powieści o Holmesie autorstwa Conan Doyle’a. - „Daily Telegraph”
Doskonałe tempo, nieprzewidywalna akcja, wciągająca i trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. - „Daily Express”

Anthony Horowitz Autor bestsellerowej serii szpiegowskiej dla nastolatków o Aleksie Riderze. Anthony Horowitz jest odpowiedzialny także za kilka bardzo popularnych brytyjskich seriali, w tym za „Morderstwa w Midsomer” oraz „Detektywa Foyle” (nagroda BAFTA za scenariusz).

Napisał dwie cieszące się dużym uznaniem powieści o Sherlocku Holmesie – Dom Jedwabny (REBIS 2011) oraz Moriarty (REBIS 2015), dwie powieści o Jamesie Bondzie, Cyngiel śmierci (REBIS 2015) oraz Forever and a day, jak również dwa ogromnie poczytne kryminały, Pogrzeb na zamówienie (REBIS 2018) oraz The Sentence is Death.

W 2016 popełnił Morderstwa w Somerset (REBIS 2017), które stały się bestsellerem na całym świecie, a w Japonii otrzymały osiem nagród literackich. Morderstwa w Suffolk to kontynuacja tej historii.

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)