Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Morskie imperia
Roger Crowley

Format i cena:

książka (oprawa twarda)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Historia
Przekład:
Tomasz Hornowski
Oprawa:
całopapierowa z obwolutą
Tytuł oryginalny:
Empires of the Sea
ISBN:
978-83-7510-810-1
Wydanie:
1 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-09-25
Liczba stron:
404
Format:
150 x 225

Opis książki

Pasjonująca opowieść, w której autor zabiera nas w podróż od Stambułu po Gibraltar, malując nadzwyczaj żywe obrazy krwawego oblężenia Malty i miażdżącej bitwy pod Lepanto

 

Kiedy w 1521 roku na okrętach należących do Sulejmana Wspaniałego postawiono żagle i skierowano statki w stronę wyspy Rodos, rozpoczął się sześćdziesięcioletni konflikt zbrojny o kontrolę nad basenem Morza Śródziemnego. To historia starć między islamem a chrześcijaństwem, między Wschodem i Zachodem.

Na kartach tej pasjonującej opowieści Roger Crowley zabiera nas w podróż od Stambułu po Gibraltar, przedstawia niezwykłych wojowników: pirata Barbarossę, admirała floty osmańskiej Alego Paszę czy don Juana de Austria, stojącego na czele floty chrześcijańskiej syna z nieprawego łoża cesarza Karola V. Autor maluje nadzwyczaj żywe obrazy krwawego oblężenia Malty i miażdżącej bitwy pod Lepanto, po której, jak głosi legenda, zwycięzcy nie mogli odpłynąć do domu z powodu ogromnej liczby ciał unoszących się na wodzie…

Porywająca lektura (…), erudycja Crowleya opiera się na solidnych podstawach naukowych, a jego umiejętności narracyjne przywodzą na myśl klasyków gatunku. - Andrew Holgate, „Sunday Times” (Książka Historyczna Roku 2009)
To lektura równie pasjonująca jak powieści Bernarda Cornwella o Sharpie (…). Ale to także praca naukowa oparta na poważnych badaniach źródłowych. - Norman Stone, „The Guardian”
Przykuwający uwagę (…) przykład najlepszej narracji historycznej. - Andrew Taylor, „Spectator” (Książka Roku 2008)

Roger Crowley urodził się w 1951 r. w rodzinie o morskich tradycjach. Dzieciństwo spędził na Malcie. Studiował literaturę angielską na uniwersytecie w Cambridge, uczył języka angielskiego w Stambule. Podróżował po krajach śródziemnomorskich, ciągle poszerzając swoją wiedzę na temat historii i kultury tych ziem, co między innymi zaowocowało drugim dziełem historycznym, 1453. Upadek Konstantynopola. Napisał również Morskie imperia, natomiast jego najnowsza książka to historia Wenecji, City of Fortune.

Źródło zdjęcia: www.thesundaytimes.co.uk

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)