Tło, REBIS
NOWOŚĆ REBIS POLECA BESTSELLER ZAPOWIEDŹ PROMOCJA PRODUKT ARCHIWALNY

Mourinho. Anatomia zwycięzcy
Patrick Barclay

Format i cena:

książka (oprawa miękka)

Produkt archiwalny

e-book (EPUB, MOBI)

Produkt archiwalny

Szczegóły

Seria:
Biografie i powieści biograficzne
Przekład:
Anna Zdziemborska
Oprawa:
broszurowa klejona
Tytuł oryginalny:
Mourinho. Further Anatomy of a Winner
ISBN:
978-83-7510-856-9
Wydanie:
3 (2012)
Data premiery tego wydania:
2012-03-27
Liczba stron:
304
Format:
135 x 215

Opis książki

Jeden z największych aktorów w teatrze futbolu, genialny trener i postać wzbudzająca ogrom kontrowersji

 

Nie jestem najlepszy na świecie, ale nie ma lepszego ode mnie. - José Mourinho

Po łzawym pożegnaniu z Interem Mediolan wiosną 2010 roku José Mourinho został trenerem Realu Madryt. Pracę rozpoczął w stylu, jakiego można się było spodziewać po kimś, kto sam siebie określa mianem „Special One”. W ciągu pierwszych miesięcy sezonu pozbył się Jorge Valdano, dotychczas wszechwładnego na Santiago Bernabéu, został nazwany canalla („szumowina”), egocentrykiem, który wyrwał się spod kontroli, i oskarżony o brak godności. A to jedynie opinie innych menedżerów z La Liga…

Jednak nie ulega wątpliwości, że dar wygrywania go nie opuścił: Mourinho osiągnął nieprawdopodobną serię 150 meczów bez porażki w rozgrywkach ligowych na własnym boisku (obejmującą także jego staż w Porto), a spektakularna potrójna korona we Włoszech była wstępem do detronizacji Barcelony w Hiszpanii. Pogłoski o jego powrocie do Premiership nie słabną, podobnie jak lojalność, którą cieszy się wśród graczy.

Patrick Barclay pisał o piłce nożnej dla najważniejszych angielskich gazet: „The Guardian”, „The Independent”, „The Observer” i „The Sunday Telegraph”. Od 2009 do 2012 roku był głównym komentatorem piłkarskim „The Times”. Zjeździł całą kulę ziemską, relacjonując osiem Mistrzostw Świata i kilkanaście Mistrzostw Europy oraz Pucharów Narodów Afryki. Jest autorem biografii sir Alexa Fergusona Football – Bloody Hell! i wiernym kibicem Dundee United. Mieszka w Londynie.

Źródło zdjęcia: worldsoccertalk.com

Wasze zdjęcia

Dodaj własne zdjęcia

Recenzje (0)

Multimedia (1)

'Mourinho. Anatomia zwycięzcy"

'Mourinho. Anatomia zwycięzcy"